جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان |احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود نوشت: هنوز وزارت کشور یا شورای نگهبان خبر ردصلاحیت شیخ حسن روحانی برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

اگر حسن روحانی به واقع رد صلاحیت شده باشد و در فرصت اعتراض، تغییری در این تصمیم صورت نگیرد، به رغم بی‌اهمیت و بی‌اثر بودن اصل ماجرا، اما مفهوم سمبلیک و نمادین آن است که: عده‌ای تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا کار خود را از اساس خراب کنند. خود کرده را هم چاره نیست متأسفانه!

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، نیز در این باره به «انتخاب» گفت: حرف من همان است که قبلا گفتم. روحانی به نظر من هنوز هم بازنده‌ی این بازی نیست. بالاخره در فضای سیاسی فعلی کشور، تایید صلاحیت برای کسی امتیاز محسوب نمی‌شود؛ من نمی‌گویم ضد امتیاز است، اما تایید صلاحیت امتیاز نیست. به نظر من این اتفاق خیلی مهم نیست.

وی تصریح کرد: رد صلاحیت آقای روحانی یک امر قابل پیش بینی بود و خود ایشان هم می‌دانست اتفاق می‌افتد.

مهاجری در ادامه درباره تاثیر رد صلاحیت روحانی بر روند انتخابات بیان کرد: تاثیر این اتفاق کاهش مشارکت است و همان چند درصدی هم که به خاطر روحانی رای می‌دادند حالا دیگر پای صندوق نمی‌آ

یند.

حمید رسایی در واکنش به رد صلاحیت روحانی نوشت:شنیدن خبر ردصلاحیت حسن روحانی برای نمایندگی مجلس خبرگان از طرف شورای نگهبان با توجه به مستندات، عملکرد و مواضعش اصلا عجیب نبود. این اتفاق بدیهی بود.

بله اگر تأیید می‌شد باید به خیلی چیز‌ها شک می‌کردیم.

حالا باید برای محاکمه روحانی و روشن شدن برخی ابهامات روزشماری کنیم.

علی جنتی، وزیر پیشین ارشاد نیز  نوشت: اقلیت تمامیت خواه حاکم حضور رئیس جمهور سابق را نیز در مجلس خبرگان برنتافت تا این نهاد هم بطورکامل درقبضه آنان قرارگیرد. ردصلاحیت دکتر روحانی برگ دیگری از رسوائی کسانی است که قانون اساسی را به سخره گرفته اند منتظر مشارکت اقلیت درانتخابات باشید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان