چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402
مدیرکل راهداری گیلان خبر داد:

بارش برف در ۱۲ محور گیلان | کولاک شدید در کوهین

۱۴۰۲/۱۱/۰۴ ۱۲:۵۵ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل راهداری گیلان، با بیان اینکه شاهد بارش شدید برف در ۶ محور استان گیلان هستیم، گفت: همچنین بارش برف در ۶محور کوهستانی خفیف است.

غلامعلی نیک فهم، با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در راه های مواصلاتی استان گیلان، اظهار کرد: شاهد بارش شدید برف در ۶ محور استان گیلان شامل رشت - امامزاده هاشم، پونل - خلخال، اسالم - خلخال، بهارستان - آقچای، ماسال - گیلوان و فومن - ماسوله هستیم.

وی با بیان اینکه ارتفاع برف در دو محور پونل - خلخال و اسالم - خلخال به ۴۵ سانت رسیده است، افزود: در دو محور بهارستان آقچای و ماسال گیلوان نیز ۱۵ سانت برف باریده و محورهای فومن - ماسوله و رشت - امامزاده هاشم سفیدپوش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از بارش خفیف برف در محورهای امامزاده هاشم - رودبار، سیاهکل - دیلمان، توتکابن - حشمت آباد، بره سر - قوشه لانه - کلیشم، رودسر - لات محله و بلوردکان - خصیب دشت نیز خبر داد و بیان کرد: حداکثر ارتفاع برف در این محورها نیز ۱۵ سانت گزارش شده است.

نیک فهم با بیان اینکه بارش برف در گردنه الماس محور اسالم - خلخال شدید بوده و ارتفاع برف به ۴۵ سانت رسیده است، تصریح کرد: ارتفاع برف در گردنه حیران نیز ۴۰ سانت گزارش شده و شاهد بارش شدید برف هستیم.

وی از بارش شدید برف و کولاک شدید در گردنه کوهین محور رشت - قزوین خبر داد و بیان کرد: ترافیک در محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است؛ البته محور پونل - خلخال از محدوده زندانه به سمت خلخال به دلیل احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی انسداد فصلی دارد.

مدیرکل راهداری گیلان با اشاره به بارش باران در سایر محورهای مواصلاتی گیلان، تاکید کرد: رانندگان برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برفگیر حتما زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان