سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

رفع تداخل 207 هزار هکتار از اراضی در گیلان

۱۴۰۲/۱۰/۲۵ ۲۰:۴۸ چاپ

 حکایت گیلان | رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در جلسه وبیناری شورای مدیران این سازمان با موضوع اراضی کشاورزی از رفع تداخل 207 هزار هکتار از اراضی این استان در قالب بیش از هزار پلاک خبر داد.

به نقل از روابط عمومی،صالح محمدی با اشاره به تعهدات این سازمان در حوزه اجرای احکام و تبصره‌ها و صدور اسناد به مدیر کل دادگستری استان گفت: در هیچ مقطعی مانند اکنون، همراهی دستگاه‌های اجرایی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال برای حفاظت از اراضی کشاورزی در استان وجود نداشته است.

وی رفع تداخلات اراضی را در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در راستای تاکید دولت سیزدهم دانست و اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم ریاست جمهوری، شتاب در رفع تداخلات و سنددار کردن اراضی کشاورزی است و این مهم با جدیت از سوی وزارت جهاد کشاورزی دنبال می شود.

محمدی با اشاره به اتمام فرصت رفع تداخل تا پایان امسال خطاب به مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان گیلان افزود: تا پایان امسال رفع تداخل 230 هزار هکتار از اراضی استان به اتمام می‌رسد و مدیران باید با جدیت کمیته‌های فنی را برگزار کنند و آن‌جا که مردم حق و حقوقی دارند به سمت مردم تصمیم بگیرند و مردم را به کار کشاورزی امیدوار کنند.

محمدی با تقدیر از همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در صدور اسناد کشاورزی یادآور شد: تجهیز نزدیک به 89 هزار هکتار شالیزارهای این استان انجام شده و ماهیت طرح تجهیز تهیه سند است و گاهی ممکن است جابجایی‌هایی در زمین کشاورز پیش بیاید ولی حدود و ثغور محدوده تغییر نمی‌کند و آن‌چه مسلم است دولت برای این طرح هزینه کرده و برای صدور اسناد سازمان جهاد کشاورزی تعهد دارد و باید پاسخگو باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ضمن توصیه مدیران به شاخص قرار دادن قانون و خودداری از تفسیر در حوزه صدور اسناد گفت: این طرح کار باارزشی است و نباید آن را با مسائل حاشیه‌ای درگیر نمود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان