چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402
با تکمیل تجهیزات دستگاه لاپاراسکوپی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفت:

نخستین عمل جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید نورانی تالش

۱۴۰۲/۱۰/۲۴ ۱۸:۳۱ چاپ

 حکایت گیلان | نخستین عمل جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید نورانی تالش با تکمیل تجهیزات دستگاه لاپاراسکوپی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صورت پذیرفت.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (گیل وب‌دا)؛ نخستین عمل جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید نورانی تالش با تکمیل تجهیزات دستگاه لاپاراسکوپی موجود در این مرکز درمانی، از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صورت پذیرفت.

دکتر سعید رستمی- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش، با اشاره به اینکه تجهیزات مورد نیاز دستگاه تکمیل شد، گفت: با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تأمین اعتبار تجهیزات، دستگاه لاپاراسکوپی راه اندازی شد و  ارزش ریالی آن بالغ ۳۳ میلیارد است.


گفتنی است؛ جراحی لاپاراسکوپی به روشی گفته می‌شود که جراح با برش‌های ریز و با استفاده از دوربین به شکم بیمار وارد شده و عمل جراحی را انجام می‌دهد و دستگاهی که با آن این عمل انجام می‌شود لاپاراسکوپی نام دارد.


 در این نوع جراحی ریکاوری و بهبودی آن بعد از عمل سریع‌تر انجام شده و جراحی لاپاراسکوپی جای زخم بسیار کمتری به جا می‌گذارد و به لحاظ ظاهری نیز نتایج مطلوب‌تری دارد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان