جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402
نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس طی دیداربا شهردار و اعضای شورای شهر رشت خبرداد:

استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای پروژه های عمرانی رشت

۱۴۰۲/۱۰/۲۱ ۲۰:۳۳ چاپ

حکایت گیلان | نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس در نشست مجمع نمایندگان گیلان با محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا، اعضای شورای اسلامی شهر و رحیم شوقی شهردار با اشاره به استفاده از ظرفیت های قانون برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه کل کشور برای اجرای پروژه های عمرانی شهر رشت اظهار کرد: بهره مندی از منابع بودجه بیان سخن واحد توسط مسئولان استانی را طلب می کند.
به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، ابراهیم نجفی امروز پنجشنبه ۲۱ دی به انتشار ۱۷ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری ها در قالب تبصره ۵ قانون بودجه کشور اشاره کرد و افزود: اگر شهرداری ها در حوزه حمل و نقل شهری اوراق مشارکت منتشر کنند، دولت ۵۰ درصد آن را پرداخت می کند.
نجفی با بیان اینکه شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده می توانند ۱۲ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنند، تصریح کرد: برای توسعه پروژه های زیرساختی شهر رشت می توان از ظرفیت صندوق توسعه ملی استفاده کرد.
نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی، مالیات بر ارزش افزوده را فرصتی برای منابع درآمدی شهرداری ها عنوان کرد و گفت: احداث کمربند و رینگ شهری از وظایف وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود و می توانیم بخشی از اعتبارات پروژه های روگذر رشت را از این محل تامین کنیم.


 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان