پنجشنبه, 03 اسفند 1402
پنجشنبه, 03 اسفند 1402
بعد از ۸ ماه سرپرستی؛ با امضاء حکم فرماندار رشت توسط وزیرکشور:

بهروز جلایی ؛ بازی رشت را به حسین مصطفی پور باخت

۱۴۰۲/۱۰/۲۰ ۱۲:۲۴ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | احمد وحیدی وزیر کشور طی حکمی کیاعاشوری را بعنوان فرماندار شهرستان رشت منصوب نمود. کیاعاشوری که در آخرین روزهای حضور مصطفی پور در معاونت سیاسی استانداری گیلان از فرمانداری تالش به رشت آمد تا ردای نماینده عالی دولت در شهرستان رشت را به تن کند در آن زمان گمان نمیکرد که دوره سرپرستی اش در رشت ۸ ماه بطول بیانجامد. بسیاری بر این باورند دلیل اصلی عدم انتصاب کیاعاشوری را ناشی از اختلاف بهروز جلایی با مصطفی پور عنوان میکنند و دو معاون سیاسی استاندار که از قضا روزگاری هر دو لباس نظامی بر تن داشتند و همسنگر بودند با سودای قدرت به اختلاف خوردند و نتیجه آن شد ؛ معاون فعلی؛ کیاعاشوری را منتسب به معاون سیاسی قبلی دانسته و گوارای مزاق نبوده و همین موضوع سبب گردید مرکز استان گیلان شهرستان رشت تا دوماه مانده به انتخابات با سرپرست اداره گردد .

اما آخرین شنیده ها حاکی است که این انتصاب باعث تیره شدن فضای اسدالله عباسی استاندار گیلان با معاون خود نیز شده است از آنجاییکه بهروز جلایی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری از این انتصاب ناراحت است در تلاش است تا با یک حرکت تاکتیکی دو تن از نیروهای مورد وثوق و منتسب به خود را با موافقت استاندار تغییر دهد تا بعد از انتخابات اسفند ماه؛ انتقام فرمانداری رشت را بگیرد.
شنیده ها حکایت دارد؛ گزینه های مورد وثوق و پیشنهادی جلائی برای شهر رشت فرهاد براتی فرماندار فعلی لاهیجان و بخشی نژاد مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری گیلان بودند که طبق شنیده ها قرار است فرهاد براتی به صندلی معاونت توسعه منابع استانداری که چند ماهی است بلاصاحب بوده نقل مکان کند و بخشی نژاد جایگزین او در فرمانداری لاهیجان شود.
اما مهره چینی بهروز جلایی به همین جا ختم نخواهد شد و او مترصد است تا با رزومه سازی فرمانداری برای بخشی نژاد مسیر او را برای رسیدن به کرسی فرمانداری رشت در بعد انتخابات هموار کند.
حال باید دید جلایی بعد از باخت فرمانداری رشت به طیف حسین مصطفی پور مجدد در تصاحب فرمانداری رشت برای نیروهای منتسب به خود موفق خواهد شد یا خیر؟
کما اینکه هنوز تعدادی از فرمانداری های گیلان از جمله تالش، فومن، صومعه سرا و خمام با سرپرست اداره میشوند که به نوبه خود در دوماه مانده به انتخابات قابل تامل است که این ضعف تصمیم گیری به حوزه معاونت سیاسی استانداری گیلان مربوط میشود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان