جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402
رئیس کل دادگستری گیلان اعلام کرد:

آزادی 198 زندانی از ابتدای امسال در گیلان

۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۳ چاپ

 حکایت گیلان | دیدار اعضای هیات امنای ستاد دیه با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.


به گزارش ایلنا اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان در این نشست اظهار داشت: به ازای همه اعتباراتی که در ستاد دیه جمع می‌شود باید زندانی آزاد شود و منتظر اعتبارات کلان برای آزادی زندانی‌ها نباشیم.

وی با بیان اینکه برخی استان‌ها موفقیت‌های چشمگیری در آزادی زندانیان داشته‌اند تصریح کرد: باید با استفاده از تجارب این استان‌ها و همچنین بهره گرفتن از ظرفیت رسانه ملی در برگزاری جشن‌های با شکوه با حضور خیرین خصوصا در ماه مبارک رمضان کمک‌های بیشتری برای آزادی زندانیان جذب کرد.

صادقی با تاکید بر تلاش همه مسئولین ذیربط در راستای کمک به آزادی زندانیان افزود: از ابتدای امسال در گیلان ۱۹۸زندانی با ۲۱۵میلیارد تومان آزاد شده است و۷۱زندانی هم در شرف آزادی هستند.

علی یزدانی رئیس ستاد دیه استان هم در این نشست گفت: در گیلان ۲۲زن زندانی غیر عمد داریم که ۲۰نفر مادر هستند و زندان جای مادر و زن نیست و باید کمک کنیم تا این مادران و زنان به کانون خانواده برگردند.

وی افزود: در سال گذشته ۴۰میلیارد تومان از شاکیان گذشت گرفتیم و ۱۱ میلیارد تومان از خیران گیلانی جمع آوری شد و بقیه هم از ستاد دیه کشوری تامین شد.

گیلان ۹۷۰۰ زندانی دارد که ۴۴۳نفر زندانی جرایم غیر عمد هستند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان