سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402
خودکشی یک محیط بان در آستارا :

رییس اداره محیط زیست آستارا: خودکشی وی ربطی به کارش نداشت!

۱۴۰۲/۱۰/۱۸ ۱۸:۵۴ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | رییس اداره محیط زیست آستارا گفت: خودکشی محیط بان آستارایی ارتباطی با شغل وی و مسایل اداری نداشته است.

 به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست گیلان، محمدرضا سلامی ریک با تأیید خبر خودکشی یک محیط بان اداره حفاظت محیط زیست آستارا اظهار کرد: این محیط بان از نیروهای پرتلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا بوده که در کنار شغل محیط‌بانی، فعالیت اقتصادی آزاد نیز داشت.

وی افزود: خودکشی وی ربطی به شغل محیط بانی نداشته و به گفته یکی از نزدیکانش ناشی از مشکلات به وجود آمده در فعالیت‌های اقتصادی اخیر وی بوده است.

رئیس محیط زیست آستارا بیان داشت: متأسفانه روز گذشته باخبر شدیم که این محیط‌بان در منزل شخصی خود و در شیفت استراحت دار فانی را وداع گفته که ضمن تسلیت به خانواده آن مرحوم و جامعه محیط بانی استان گیلان، انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر خودکشی این محیط بان به دلایل شغلی و عدم دریافت حقوق را مردود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه این همکار درگذشته از همکاران شریف و خدوم محیط زیست بوده و با عشق و علاقه مشغول خدمت در شغل شریف محیط بانی بود، افزود: لازم به توضیح است طی ۲ سال اخیر میزان حقوق و مزایای پرداختی همه کارشناسان و محیط بانان محیط زیست، روند رو به رشدی داشته ولی این افزایش حقوق مانند بسیاری دیگر از مشاغل دولتی، متناسب با تورم نیست.

دومین خودکشی در فاصله یک سال

هر چند مشاهده تصویر چهره وی و باور اینکه ۳۷ ساله است هم کمی سخت است. چهره ای که انگار ۲۰ سال از هم سن های خود پیرتر است‌.
مسوولان در حالی موضوع خودکشی بهزاد شوکتی را مشکلات مالى شخصی بیان می‌کنند که ماجرای خودکشی محیط بانان در این شهرستان برای دومین بار در مدت یک سال رخ می‌دهد. چهارشنبه ۲۱ آذر سال گذشته نیز اسماعیل ضرابی در پاسگاه محیط بانی خود را با طناب حلق آویز و خودکشی کرده بود. وی پیش از اقدام به خودکشی شهریور سال گذشته در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا مورد حمله قرار گرفته و زخمی شده بود. همان زمان جمشید محبت خانی فرمانده یگان گفته بود که محل کار ضرابی پر استرس نیست.
حال این پرسش مطرح است که کار محیط بانان با محدودیت دفاع از خود در برابر شکارچیان مسلح به هر سلاحی پر استرس نیست؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان