شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402
رهاشدگان در فنی شرق؛

عرق شرم بر پیشانی دانشگاه گیلان

۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۱۸:۵۰ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | دانشکده فنی شرق واقع در واجارگاه-رودسر همواره از چالش‌برانگیزترین حوزه‌های آموزشی-مدیریتی زیرمجموعه‌های دانشگاه گیلان بوده است. مشکلات عدیده صنفی، رفاهی، کیفیت آموزش و… همه و همه موانعی بودند و هستند که بر دشواری زیست دانشجویی دانشجویان این دانشکده افزوده‌اند.

شیوه‌ها و راهکارهای مدیران نیز در این زمینه به چیزی جز واژه‌های سوءمدیریت و اهمال‌کاری ختم نمی‌شود. رسانه‌های خبری و یادداشت‌نویسانی نیز گاها در صدد مخابره این مشکلات و نقد وضعیت موجود بوده‌اند تا شاید تلنگری باشد بر کسانی که مسئولیت رسیدگی به این اوضاع را دارند.

اما این روز‌ها اخباری از این حوزه آموزشی در شرق گیلان به گوش می‌رسد که می تواند چوب حراجی به آبروی دانشگاه گیلان به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه جامع شمال کشور، یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های میهن عزیزمان و البته کل سیستم مدیریتی استان گیلان باشد.

اخباری که حتی با مطرح شدنشان در حد یک شایعه برای یک دانشگاه در یک کشور اسلامی که مسئولینش شعار دانشگاه خانواده را نیز یدک می‌کشند جائز بود تا همه حضرات از شدت شرمساری یک بار حداقل به استعفای دسته‌جمعی فکر کنند.

حراست دانشگاه گیلان که یک سالی است فضای مجتمع مرکزی را تا حد بسیار زیادی تنگ نموده، چگونه پاسخ شفافی برای این اتفاقات ندارد و آیا این موضوع مصداق بارز کوتاهی در امر حفظ امنیت دانشجویان نیست؟ یا شدت برخورد عزیزان فقط متوجه دانشجویان است؟

اما آنچه گفته شد آن جایی رخ قبیح‌تری پیدا می‌کند که بدنه مدیریتی دانشگاه نه تنها زحمت عذرخواهی ساده را به جان نمی‌خرد بلکه با انتشار بیانیه‌ای تمامی این موارد را مرتبط به این امر دانسته که عده‌ای به بهانه غیربومی بودن ریاست محترم دانشکده فنی شرق، قصد بر تخریب ایشان دارند و به تطهیر این عزیز پرداخته! همان مثل معروف شقایق و گودرز!

و با توجه به اصرار بدنه استانداری به استفاده از مدیران بومی روی زشت اختلافات جامعه دانشگاهی با استانداری نمایان می‌گردد!

حال باید این موضوع را متذکر شد که دانشجو و مصائب موجود این چنینی بازیچه رسانه‌ای اهداف و درگیری‌های آقایان نیستند. برای کسی فرقی نمی‌کند چه حسن‌کچل، چه کچل‌حسن؛ این مشکلات زیبنده استان و دانشگاه گیلان نیست؛ ولو اینکه به عنوان یک شایعه مطرح شده باشد.

اگر از شدت وقایع شرمسار نیستید؛ لااقل با قدم نهادن در کوچه علی‌چپ نمک بر زخم‌های سرباز کسانی که شوربختانه کسی جز شما را برای حل مشکلاتشان ندارند، نپاشید. 

درخواست واضح است. از مدیران دانشگاه گیلان می‌گردد تا در اسرع وقت به این امورات رسیدگی گردد و روند این مهم نیز در شفاف‌ترین حالت ممکن به اطلاع اذهان عمومی برسد  و به جای حذف صورت‌مسئله، شعار و دار و درفش فکری اساسی برای حل و عدم تکرار این فجایع اندیشیده شود و اگر خدایی‌ناکرده در این امر الکن‌اند؛ باید به طور ویژه‌تر از جناب آقای استاندار خواست تا نگاه دقیق‌تری به وقایع دانشگاه گیلان داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان