شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402
تنش در نشست رییسی با فعالان سیاسی؛

محصولی: تحریم ها از فتنه ۸۸ شروع شد مرعشی: فتنه ۸۸، فتنه احمدی نژاد بود

۱۴۰۲/۱۰/۱۲ ۱۸:۴۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | روایت خبرگزاری ایرنا از تشنج در نشست فعالان سیاسی با رئیسی را در ادامه بخوانید:

آغاز تنش و تشنج در نشست رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی زمانی بود که «صادق محصولی» دبیرکل جبهه پایداری سخنان خود را آغاز کرد. 

محصولی اظهاراتی را مطرح کرد که سرآغاز تنش در جلسه بود. او گفت: «تحریم‌ها از فتنه ۸۸ شروع شد. مشارکت در آن انتخابات ۸۵ درصد بود اما با آن انتخابات چه کردند؟ انتخابات ۸۸ تنهاتنها انتخاباتی بود که نتایج آن صندوق به صندوق اعلام شد اما عده‌ای مدعی تقلب ۱۱ میلیونی در آن شدند». 

وقتی مجری جلسه تذکر پایان وقت را به محصولی داد، او گفت: «اجازه بدهید یک جمله دیگر بگویم»؛ اما در این میان «حسین مرعشی» سخنان محصولی را قطع کرد و گفت: «همان ۸۵ درصد را که گفتید کافی بود. فتنه ۸۸ فتنه احمدی‌نژاد بود»، سپس «مصطفی کواکبیان» خطاب به محصولی گفت: «از احمدی‌نژاد هم سخن می‌گفتید». 

«علی ربیعی» هم با قطع دوباره سخنان محصولی میکروفون خود را روشن کرد و گفت: «من آدم بی‌ادبی نیستم که مانع سخنان دیگران شوم اما آقای محصولی! روز انتخابات ۸۸، مهندس موسوی من را نزد شما فرستاد اما شما با اینکه وقت داده بودید اما من را به دفترتان راه ندادید»؛ 

محصولی ادعای ربیعی را رد کرد. در دیگر سوی جلسه «جواد امام» سخنگوی جبهه اصلاحات با صدایی بلند و با حالتی عصبانی سخنانی را درخصوص زمان پایان رأی‌گیری خطاب به محصولی بیان کرد و موجب تشنج در جلسه شد. 

سپس رئیس‌جمهور میکروفون خود را روشن کرد و گفت: «اجازه دهید مباحث به شیوه قبل ادامه پیدا کند و اگر بخواهید درخصوص این موضوع مصداقی صحبت کنید، نتیجه ای ندارد». 

در این میان «محمدعلی ابطحی» وارد بحث شد و گفت: «چرا جلسه متشنج شد؟» که آیت‌الله رئیسی از او خواست سخنان خود را آغاز و جلسه را از تشنج خارج کند. 

«محمدعلی وکیلی» نیز در واکنش به سخنان محصولی گفت: «آقای محصولی! شما باید این بحث را در جلسات احزاب و خانه احزاب مطرح کنید؛ جای این مباحث در این جلسه نیست».

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان