جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان | سرپرست فرمانداری شهرستان رشت گفت: حدود ۱۷۰ شعبه اخذ رأی شهرستان رشت در مدارس و مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش مستقر می‌شود که از این تعداد ۷۷ صندوق اخذ رأی مختص به ناحیه یک است.

کیا عاشوری امروز، ۱۱ دی‌ماه در نشست هماهنگی با مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک رشت جهت برگزاری انتخابات، با اشاره به جهانی شدن اسلام اظهار کرد: از زمانی که انقلاب از سال ۱۳۵۷ توسط امام راحل شکل گرفت، دشمنان از همه تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها برای مقابله با آن استفاده کردند تا این هلال خورشید ناب اسلام تابان نباشد.

وی افزود: اسلام زمانی در سال ۵۷ شروع به درخشیدن کرد که دوران سرد و خاموشی را تجربه می‌کرد، از صدر اسلام تاکنون اسلام‌های مختلفی همچون اسلام عثمانی‌ها و امویان داشتیم که همه دستخوش تغییر و تحولاتی شدند ولی آنچیزی که امروز ما شاهد هستیم اسلام ناب محمدی بوده که اثرگذاری خوبی را در جهان داشته است.

عاشوری گفت: تقابل استکبار در طول این مدت همیشه ادامه داشته و دشمن هیچ لحظه‌ای از این موضوع غافل نبوده اما به برکت خون شهدا و امامین انقلاب، امروز انقلاب اسلامی مثل یک درخت تنومند بوده که مصداق آیه ۲۴ سوره ابراهیم «أَلَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِی السَّماءِ» است.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه امروز شاخ و بال اسلام در خیلی از کشورها دیده می‌شود، تصریح کرد: خیلی از این کشورهایی که الان اسلام در آنجا ظهور کرده روزی در امتداد سیاست‌ها و جزو ایالات‌ لاینفک استکبار جهانی بودند اما امروز در امتداد سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب گفت: انقلاب اسلامی امروز یکی از اضلاع قدرت در نظام بین‌الملل است و این افتخاری برای ماست، اخبار ایران امروز در صدر اخبار جهان قرار دارد و نشان از اثرگذاری جمهوری اسلامی ایران در ابعاد سیاسی و اجتماعی است؛ دستیابی به دانش‌های نوین جهان از جمله دستاوردهای انقلاب می‌باشد که در شرایط تحریم کسب شده و باعث شده جهان به قوت و قدرت نظام اسلامی ایمان بیاورند.

عاشوری بیان کرد: نسل جوان و دانش‌آموزان و نوجوانانی که امانت هستند نسبت به دستاوردهای عظیم انقلاب بیگانه هستند، امروز عصر مدرنیته است و برای همگامی با این عصر به شرایطی نیاز داریم. درک بهره مندی مخاطبین از این فضا نیاز به راهنمایی و هدایت دارد که این رسالت برعهده شما در مدارس است و مدیریت ادارک اجتماعی امروز توسط امواج رسانه‌ای در حال اتفاق است.

سرپرست فرمانداری رشت گفت: چالش‌هایی که در برخی از خانواده‌ها در ارتباط با نوجوان و جوان شاهد هستیم، رسالت شما در مدارس را بیشتر می‌کند، اینکه الان انتظار داشته باشیم همه این موضوعات تربیتی توسط مربیان و فرهنگیان انجام گیرد، درست نیست اما این رسالتی بر عهده معلمین است که بتوانند دانش‌آموزان را به مسیر درست هدایت کنند، لذا هر چقدر ارتباط بین معلم و دانش‌آموز صمیمانه و دوستانه باشد اثرگذاری هم بیشتر است.

وی با بیان اینکه رفتار و برخورد برخی مسئولین می‌تواند در دیدگاه مردم نسبت نظام و انقلاب اثر بگذارد، افزود: برگزاری انتخابات یکی از راه‌های نشان دادن حمایت مردم از نظام و انقلاب است، باید سیر ماندگاری انقلاب و دستاوردهای آن را به مردم نشان دهیم، باید تعصبی که شهدا به انقلاب داشتند و از جان خود گذشتند تا انقلاب حفظ شود را شفاف بیان کنیم؛ امروز فضای تقابل مشهود است و بین حق و باطل، آمیختگی جنگ و صلح به قدری تنیدیگی وجود دارد که قابل تشخیص نیست.

عاشوری با بیان اینکه راهبرد استکبار جهانی تقابل با نظام اسلامی است، تصریح کرد: دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم از نظام و انقلاب است، انتخابات هم یکی از موضوعات مهمی است که مشروعیت انقلاب و نظام را تقویت می‌کند لذا امروز استکبار جهانی به دنبال این است که با ابزار و امکانات اینترنت و ماهواره مردم را نسبت به این موضوع دلسرد کند تا انتخابات کمرنگی را داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری رشت تأکید کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان بر امنیت و سلامت انتخابات تأکید داشتند، مشارکت از موضوعات مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد، علاوه‌ بر این بحث دموکراسی و شعار راهبردی «انقلاب با رأی مردم شکل گرفته و توسط آنان هم باید مدیریت شود»، بعد از پیروزی انقلاب ما انتخابات‌های متعددی برگزار کردیم. در هر انتخابات‌ مردم با بصیرت وارد شدند و با درکی که از اقتضائات داشتند علی‌رغم هجمه‌ها در صحنه حمایت از نظام و انقلاب حضور پرشکوه داشتند، هر چقدر قدرت سیاسی نمایندگان با انتخاب مردم بیشتر باشد، قطعا در دفاع از حقوق مردم استان موفق‌تر عمل می‌کنند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه امسال، افزود: تمام شاخصه‌های یک فرد در تراز انقلاب اسلامی در وجود فرهنگیان مشهود است، لذا در بحث انتخابات بخش اعظمی از عوامل اجرایی انتخابات را این قشر پوشش می‌دهند.

عاشوری با بیان اینکه حدود ۱۷۰ شعبه اخذ رأی شهرستان رشت در مدارس و مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش مستقر می‌شود و ۷۷ صندوق اخذ رأی در ناحیه یک، ادامه داد: در فرآیند انتخابات نیروی انسانی مهم است، فرهنگیان با مشارکت در حوزه اجرایی انتخابات می‌توانند نقش مؤثری در این روند باشند و همچنین می‌توانند در افزایش مشارکت و تأمین سلامت و امنیت کمک کنند.

سرپرست فرمانداری رشت بیان کرد: قانون تکلیف کرده همه دستگاه‌ها در فرآیند برگزاری انتخابات مشارکت کنند، آموزش‌و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که همواره هر زمان نیاز بوده در صحنه خدمت حضور فعال داشته است. طی روند اجرای انتخابات در شهر رشت به ۶ هزار نیرو نیاز داریم که برای نمایندگان فرماندار و رئیس شعبه اخذ رأی از فرهنگیان کمک می‌گیریم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان