دوشنبه, 07 اسفند 1402
دوشنبه, 07 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از دستگیری ۵۰۷ کارگر غیرمجاز خارجی که عموما تبعه افغان بودند از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه خبر داد.

سیاوش آقاجانی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا این افراد در جریان بازرسی های متعدد از کارگاه ها و واحدهای تولیدی و غیره شناسایی شدند، اظهار کرد: در گشت مشترکی که امروز با حضور بازرسان‌کار مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت و نمایندگان اداره کل امور اتباع و مهاجرین استان و پلیس اطلاعات اداره مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی گیلان انجام شد ۱۶ کارگر دیگر که تبعه افغان بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: از این تعداد هفت کارگر در یک رستوران واقع در جاده پیربازار و ۹ کارگر ساختمانی در یک پروژه ساختمانی واقع در خیابان باهنر رشت مشغول به کار بودند.

گیلان از استان های ممنوعه در بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز است؛ بکارگیری اتباع بیگانه در این استان شرایط سخت‌تری دارد و صدور پروانه کار برای آنان هم به لحاظ امنیتی دارای شرایط ویژه است.

سال گذشته ۴۲۲ مورد بازرسی از کارگاه‌های استان در این زمینه انجام و ۲۸۲ کارگر غیرمجاز خارجی شناسایی شد که برای ۸۲ مورد از کارگاه‌های متخلف نیز برگ جریمه صادر شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان