جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402
وقتی نماینده مجلس از پروتکل ها عبور کرد

مرزبانان آذربایجانی نماینده مجلس را بازگرداندند 

۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۱۹:۴۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | طاها عبداللهی: یکی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی از خط مرزی روی پل عبور کرده بود که ماموران مرزبانی جمهوری آذربایجان وی را به محدوده تحت کنترل ایران بازگرداندند.

پایانه موقت مرزی آستارا در ساعت‌های نخستین عصر روز شنبه نهم دی با حضور هیئت عالی رتبه ایرانی و آذربایجانی افتتاح شد. 

 علیرضا بذرپاش وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی رئیس هیئت ایرانی و شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر نمایندگی هیئت آذربایجانی را بر عهده داشتند. 

پایان آیین افتتاح این پل و پایانه موقت مرزی در کنار پل راه آهن با یک حاشیه جالب همراه بود. یکی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی از خط مرزی روی پل عبور کرده بود که ماموران مرزبانی جمهوری آذربایجان وی را به محدوده تحت کنترل ایران بازگردانده اند.

ماجرا از این قرار است که علیرضا بذرپاش همراه با چند مقام گمرک و سفیر ایران برای مذاکرات عبور کامیون‌ها به سمت آذربایجان رفته اند. 

حسن محمدیاری نماینده شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری کلنگ زنی جاده کنارگذر شهر تالش (هشتپر) در محل افتتاح پل مرزی حاضر بوده است. وی قصد داشته تا به دنبال وزیر برود و از خط مرزی عبور کرده که با همراهی دو نیروی غیر مسلح مرزبانی و یکی از ماموران ایرانی به این سوی مرز بازگشته است.

اسدالله عباسی استاندار گیلان و غلامرضا مرحبا نماینده آستارا نیز در این فهرست نبودند و با این هیئت همراه نشدند.

(گزارشگر و عکاس: طاها عبداللهی)

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان