شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402

محمود باقری خطیبانی، عضو سابق شورای شهر رشت، طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود از نامه اخیر حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه و دبیر سابق امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان به رئیس قوه قضائیه انتقاد کرد.

به گزارش حکایت گیلان |  در این نامه آمده است:


برادر گرامی جناب حاج حسن کربلایی
سلام علیکم
یادداشت دردمندانه شما خطاب به ایت الله رییسی را مطالعه کردم. بر کسی پوشیده نیست جناب عالی یکی از معدود سردمداران مبارزه با فقر و فساد و تبعیض در گیلان هستید و هزینه های زیادی هم در این راه داده اید.اجرک الله
از خدای مهربان می خواهم به شما سلامتی و عاقبت به خیری عنایت فرماید.
اقای کربلایی؛
خطی کردن و سیاسی کردن فساد نتیجه نمی دهد چیزی که من تجربه کردم و در شورای چهارم دیدم و تارهای صوتی من پاره شد و مصداقا و مستندا از انحراف بودجه ۱۵۰۰ درصدی، تهاترها ، مناقصه ها ، پروژه شریف ، داریک نوین ، ریخت و پاش پول به بهانه مطالعات ، ماده ۱۴، پیاده راه، بی ارتی و ... گفتم و نوشتم اما هیچ کس به فریادم لبیک نگفت. مگر من چیزی جز افشای فساد گفتم؟ پس چرا کسی به کمکم نیامد؟ بلکه عافیت طلب های مدعی توصیه و تاکید می کردند که شهردار با ماست ؟! با شهردار بودن منجر به حذفم از یک لیست در شورای پنجم شد . مبلغ پیشنهادی برای حذفم از لیست ۲۰۰ میلیون تومان بود اما ۵۰ میلیون تومان بیشتر ندادند و به قول دوستی اگر ۲۰۰ میلیون تومان می دادند شاید حکم قتل من هم صادر می شد.
برادر کربلایی ؛
این برخوردهای تعارض امیز و سودگرانه راه حل مبارزه با فساد نیست. این که هر چه من بکنم عین صواب است و دیگران هر چه بکنند نادرست .
جناب عالی که هم در جامعه و بین دلسوزان انقلاب و نظام مقبولیت دارید و هم چهره ای ضد فساد هستید و در ستاد امر به معروف مسئولیتی دارید و در بیان مواضع ، شجاع هستید کمک کنید که با نوشتن و گفتن و دادن زدن و حمایت از شخصیت ها و قلم های سالم ، ایجاد تشکیلات و ... جنبش ضد فساد در گیلان جان تازه ای بگیرد.
نباید مصداق ایه شریفه بشویم که می فرماید: یا ایهالذین آمنوا لم تقولون مالا تفعلون ! باشیم . می گوییم اما عمل نمی کنیم .

سربلند و پایدار باشید
محمود باقری خطیبانی

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان