شنبه, 29 اردیبهشت 1403
شنبه, 29 اردیبهشت 1403
بعد از چله دستور استاندار:

مردم آستانه اشرفیه هنوز از کمبود نان در رنجند

۱۴۰۲/۱۰/۰۸ ۱۸:۵۲ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | سیده نیر قیمی: در بخش نان بحران‌ها‌ی متعددی در کشور وجود دارد که هیچ نقطه‌ای از آن مبرا نیست.نان قوت غالب ما ایرانیان را تشکیل می‌دهد و از آن‌جایی‌که برای برخی خانواده‌ها با توجه به قیمت بالای برنج تهیه ماهیانه یا سالانه برنج میسر نیست ، در این بین نان پای ثابت سفره‌های خانواده‌های ایرانیست که حالا بیش از قبل دارای اهمیت شده است .
مشکلات نان و نانوایی‌ها قصه‌ایست که هیچ پایانی ندارد، از تعطیلی زودهنگام برخی نانوایی ها، پخت نامرغوب، میزان وزن کم گرفته تا فروش آرد به قنادی‌ها ، تخلف در ثبت و فروش نان در سامانه نان و یا آشنایی نداشتن با سیستم سامانه فروش نان .
شهروندان آستانه اشرفیه مدت زیادی است که نسبت به کیفیت نان ، نحوه فروش و توزیع نان گلایه مندند . بعضی از آن‌ها از تعطیلی زود هنگام و نبود نان در زمان مراجعه در ابتدای ساعات شب برای خرید می گویند . همچنین آشنایی نداشتن برخی از نانوایان برای استفاده از سیستم سامانه نان یکی دیگر از مشکلات در این شهرستان بوده که البته برخی از نانوایان بر اساس تصور اینکه به عنوان مثال باید روزانه 200 نان بفروشند تا سهمیه آرد را طبق برنامه دریافت کنند با انجام تخلف هایی مانند استفاده از کارت‌های عابربانک اعضای خانواده و خودشان برای ثبت بر سامانه آرد مورد نظر را به فروش آزاد می‌رساندند .
موارد ذکر شده از جمله مشکلات اصلی بخش آرد، نان و نانوایی‌های شهرستان آستانه اشرفیه را نیز تشکیل می‌دهد که این موضوع به تاریخ 26 آبان امسال طی سفراستاندار گیلان اسدالله عباسی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آستانه اشرفیه نیز مطرح شد.
عباسی در 26 آبان با گلایه از مشکلات موجود در توزیع آرد و نان در شهرستان آستانه‌اشرفیه تاکید بر نظارت‌های کافی توسط مدیران در این زمینه داشته و گفته بود که باید با واحدهای نانوایی متخلف در آستانه اشرفیه برخورد شود.
استاندار گیلان در همان جلسه گفته بود که وظیفه نظارت بر توزیع آرد و عملکرد نانوایی‌ها در شهرستان‌ها بر عهده فرمانداران است ، از این رو یک هفته متولیان امر فرصت دارند دلیل وجود مشکل در توزیع آرد و نان در شهرستان آستانه‌اشرفیه را به استانداری اعلام کنند.
حالا بعد از گذشت حدود 40 روز از جلسه استاندار گیلان در آستانه اشرفیه امروز 35 روز از فرصت یک هفته‌ای که توسط استاندار داده شد گذشته است، باید گفت با توجه با اقداماتی که از طرف فرمانداری این شهرستان برای رفع مشکلات بخش نان و آرد صورت گرفته اما مشکل در این بخش همچنان ادامه دارد و مردم این شهرستان همچنان از کیفیت نان ها و روش فعالیت‌های نانوایی‌های این شهرستان که همچنان در ساعت های‌اولیه شب که مردم برای تهیه نان مراجعه می‌کنند تعطیل و یا نان تمام شده‌است، گلایه دارند .
جناب استاندار در این بین در جلسات متعدد سطح استان درباره مشکلاتی که در شهرستان‌ها وجود دارد، دستوراتی را ابلاغ کرده و تاکید به انجام کار توسط مسئولان مرتبط دارید که به یقین نفس کار درست است ، اما انتظاری که می‌رود این است که حداقل پیرو دستوراتی که برای اجرایی شدن توسط شما داده می‌شود در زمان مشخص شده اجرایی شده و به حال خود رها نگردد و همانطور که گفته‌اید این مردم ولی نعمت شمایند .
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان