سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

 حکایت گیلان | علی مرادی مراغه ای:

پایانِ یکی از مدینه های فاضله؛

دیوار برلین بطول ۱۵۵ کیلومتر و اصلی‌ترین نماد جنگ سرد و جدایی بود سمتِ راست آن،دنیای کاپیتالیزم و سمتِ چپ، دنیای سوسیالیسم بود.

در تصویر رقت انگیز، پدر و مادری از دنیای سوسیالیسم، نوزادان تازه متولد شده شان را در دست گرفته به پدر و مادرشان در دنیای کاپیتالیزم نشان میدهند دیواری که زمانی ابدی مینمود اما در ۱۹۸۹ فرو ریخت. و روسیاهی بر کسانی که بین انسانها و وطن شان جدایی می افکنند...

ایدئولوژیهای تمامیت گرا که در پی ایجاد مدینه فاضله هستند غالبا با شور و شوقی بی نظیر آغاز میگردند اما سرانجام، اینچنین به پایانِ محتوم شان که مرگ است میرسند:

به محض اینکه لنین مُرد معلوم شد که شخص دوم انقلاب یعنی تروتسکی خودفروخته و خائن بوده در نتیجه، رهبران دیگرِ انقلاب مانند استالین، کامنف، زینوویف و بوخارین، او را از کشور روسیه رانده سپس در مکزیک بوسیله مزدوری بنام رامون مرکادر با یخ شکن کشتندش.

اما پنج سال بعد معلوم شد کامنف، زینوویف و بخارین نیز دشمن خلق بودند در نتیجه، محاکمه و بزودی با دستور استالین،توسط هنریخ یاگودا(نفر اول وزارت امنیتNKVD) اعدام شدند.

اندکی بعد معلوم شد خودِ هنریخ یاگودا(رئیس امنیت کشور) هم جاسوسِ امپریالیستها بوده! مَردک، نه تنها جاسوس بوده بلکه از خانه باغش هم،هزاران عکس،فیلم سکسی، لباس زیر زنانه و آلت پلاستیکی پیدا کردند! وقتی میخواستند بکُشند تازه میگفت:«به ‏نظر میرسد خدا وجود داشته باشد»میگفت من هزاران بار از دستورات خدا سرپیچی کردم تا به استالین خدمت کنم؛حالا حکم مرگم را صادر کرده است."سرانجام بدستور استالین و بدست معاونش نیکلای یژوف کشته شد.

اما مدتی بعد معلوم میشود که خودِ نیکلای یژوف هم، رفیق صادقی نبوده و دشمن خلق و سرسپرده بیگانگان بوده در نتیجه محاکمه و بوسیله معاون خود یعنی لاورنتی بریا کشته میشود.

اما چیزی نمیگذرد که بعد از مرگ استالین،یک مرتبه بر همگان آشکار میشود که خودِ لاورنتی بریا(رئیس وزارت امنیت)نیز به وطن و انقلاب خیانت کرده و جاسوس انگلستان بوده در نتیجه، بدستور خروشچف دستگیر و در دادگاهی که آنرا گئورگی ژوکوف برعهده داشت محکوم و توسط او اعدام گردید.

اما اندکی بعد، گئورگی ژوکوف نیز عنصر نامطلوب تشخیص داده از مشاغل برکنار و به اورال تبعید میگردد.

اصلا در همین زمان، مشخص میشود که خود استالین نیز دشمن خلق و خائن بوده و نه تنها استالین، بلکه اکثریت اعضای پولیت بورو نیز خودفروخته بودند در نتیجه، گور استالین را شکافته جسدش را درآورده و از محل مقبره لنین در میدان سرخ مسکو به کنار دیوار کرملین انتقال دادند.

اما بعدها مشخص شد که خود خروشچف نیز خودسر، ماجراجو و دشمن بوده و بوسیله برژنف برکنار و تا زمان مرگش در ویلایی در حومهٔ مسکو تحت نظر قرار گرفته و در زمان مرگش در سپتامبر ۱۹۷۱در تحت شدید تدابیر امنیتی دفن شده حتی به خانواده‌اش نیز اجازه شرکت در مراسم ندادند.

اما وقتی برژنف مُرد و گورباچف آمد تازه فهمیدند که ای بابا! این کفتار پیر یعنی برژنف،بیشترین ضربه ها را به روسیه زده و سالها جلوی پیشرفت روسیه را گرفته بوده!

اما وقتی گورباچفِ جوان بقدرت میرسد معلوم شد که اصلا، کل حزب کمونیست روسیه خائن و دشمن بوده!

و عجیب تر اینکه، وقتی اتحادجماهیر شوروی فرو میریزد معلوم میشود که خود گورباچف نیز خائن و مامورِ امپریالیزم بوده تا باعث فروپاشی اتحادجماهیر شوروی گردد!

اینجا که میرسد انقلاب،بعد از خوردن همه فرزندانش،این بار،خودش را و کشور را میخورد و روسیه تکه پاره میگردد...

دقیقا مثل معده آدم درگذشته که وقتی هیچ غذایی برای هضم یافت نمیشود شروع به خوردن خود معده میکند!

همرسانی کنید:
کنایه علی لاریجانی به عمل نکردن برخی نهادها به توصیه های انتخاباتی رهبر انقلاب:
برخی فقط سخنان رهبری را «تکرار» می کنند!
با برگزاری انتخابات مشورتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان؛
اقازاده، فلاح و مهمانپرست سه نفر نخست شدند

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان