سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

وقتی صحبت از برندینگ خوراکی ها و مواد غذایی می شود بسته بندی خیلی اهمیت پیدا میکند ، مورد دیگر موفقیت رسالت برند است که با توجه به ارگانیک بودن بادام زمینی وجه تمایز محصول شما با رقبا از لحاظ طعم خواهد بود.

حکایت گیلان | دکتر علی اکبرزاده کریمی

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای۱۰۷ روستا است که با داشتن حدود ۳۰ هزار هکتار از اراضی و زمین های کشاورزی که ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار برنج،۳۲ هزار و ۵۰۷ هکتار مابقی آن دیگر محصولات کشاورزی است از کانون‌های مهم کشاورزی در استان گیلان محسوب می‌شود اما برند سازی یا به عبارتی عملی کردن حرف برندینگ از نظر محصولات کشاورزی یعنی بخشی از هویت یک شهر یا یک شهرستان به طوری که مصرف‌کننده با شنیدن و دیدن محصول چه نشانه یا معرفی از این شهر یا شهرستان در ذهن خود تداعی می‌کند.

  
در حال حاضر در حوزه خشکبار بادام زمینی به هشت کشور صادر می‌کنیم که سه کشور ترکیه پاکستان و افغانستان بیشترین صادرات را از ایران در حوزه بادام دارند از کل نیاز کشور در حوزه بادام زمینی ۱۰ هزار تن آن در آستانه اشرفیه تولید می‌شود نیاز کشور در حوزه مصرف بادام‌زمینی ۳۰ هزار تومان است ولی متاسفانه ۲۰ هزار تن به کشور وارد می‌شود با توجه به اینکه کارهای مهمی برای کشت و برداشت بادام و محصولات کشاورزی در استان انجام شده ولی برای اینکه بتوانیم باعث توسعه این محصول شویم.
این محصول با ریشه‌ای بوته‌ای با ارتفاع 30 تا 50 سانتی‌متر و به صورت دو برگ زوج بر ساقه قرار داشته و گل‌هایی دارد که به رنگ زرد هستند و پس از تلقیح، دم گل خم شده، پس از اینکه به سطح خاک می‌رسد، کم‌کم در خاک فرو می‌رود تا میوه درون خاک به عمل بیاید. بادام زمینی از اوایل اردیبهشت تا نیمه‌‌ی خرداد کشت و از اواسط شهریور تا اواسط مهر برداشت می‌شود. حدود 5000 بادام کار در این شهر بر روی زمینی به وسعت دو هزار و پانصد و هفت هکتار مشغول کاشت و در ادامه، برداشت بادام زمینی هستند که از این وسعت، محصولی بالغ بر 10 هزار تن به صورت پیله‌ی خشک بادام زمینی به عمل می‌آید.باید بادام را به عنوان محصول ارزشمند ثبت و سپس فرآوری کنیم که در آستانه اشرفیه ۲۵۰۰ تن فرآوری می‌شود حال می‌توان با ورود به منطقه اوراسیا نگاهی صادراتی داشت چون لازمه پیشرفت کشور صادرات است که باعث افزایش تولید محصول و رفع نیاز کشور و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان محترم شهرستان آستانه اشرفیه خواهد شد.
اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال ۲۰۱۴ و با توافق میان کشورهای بلاروس، روسیه، ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان شکل گرفت.تعرفه گمرگی در تجارت کالا بین اعضای این اتحادیه براساس تعهد صفر است. ارزش افزوده تبدیل بادام زمینی به فرآورده‌های گران قیمت همانند محصولات آرایشی، بهداشتی و شیمیایی بیش از تبدیل این محصول به فرآورده‌ها غذایی است.
پیوستن به یک بازار ۱۸۰ میلیون نفری، بازار وسیع با فرصت‌های صادراتی فراوان برای ایران بوجود خواهد آورد که می‌توان برای محصول استراتژیک بادام زمینی در کنار سایر محصولات شرایط صادرات را فراهم شود.
سنتی بودن فرآیند کشت این بادم زمینی در آستانه اشرفیه و کمبود صنایع فرآوری مرتبط در گیلان  از مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات پیش روی این محصول می باشد.
یکی از مهم ترین موارد برای  موفقیت یک برند در حیطه خوراک بسته بندی محصولات است، وقتی صحبت از برندینگ خوراکی ها و مواد غذایی می شود بسته بندی خیلی اهمیت پیدا میکند ، مورد دیگر موفقیت رسالت برند است که با توجه به ارگانیک بودن بادام زمینی وجه تمایز محصول شما با رقبا از لحاظ طعم خواهد بود. 
۷۰ درصد مصرف بادام‌زمینی در دنیا به‌صورت روغن بوده و فقط ۳۰ درصد آن به‌صورت آجیل مصرف می‌شود. با فرآوری حرفه‌ای و کشت مکانیزه بادام می‌توان اقتصاد گیلان را متحول کرد.
 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان