چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402

حکایت گیلان | اسدالله عباسی امروز در جلسه پیگیری و بررسی اجرای مصوبات دور نخست سفر رییس جمهور و هیات دولت به گیلان از آمادگی استان برای انجام دور دوم سفر آیت الله رئیسی و هیات دولت به استان خبر داد و تاکید کرد: تمامی حمایتهای دولتی از احداث طرح خط آهن رشت – کاسپین به عمل آمده، این طرح مهم ترانزیتی و بین المللی باید تا اسفندماه به بهره برداری برسد.

به گزارش صداو سیما، وی افزود: تا اعلام زمان دقیق سفر دوم رییس محترم جمهور به گیلان، بنا داریم طرح احداث خط آهن رشت – کاسپین را به اتمام برسانیم و در این خصوص تمامی حمایتها را در بستر انجام تعهدات دولت به پیمانکار انجام داده ایم و انتظار داریم تا پایان امسال این طرح با دستان آیت الله رئیسی به بهره برداری برسد.

استاندار با اشاره به دور اول سفر رئیس‌جمهوری به گیلان در بهمن ماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: جمع بندی مصوبات سفر رییس‌جمهوری به استان بر اساس نیازها و مطالبات مردمی بود از اینرو باید به اجرای آنها توجه جدی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: برخی از پروژه‌ها در استان مانند آزاده راه رشت – قزوین و راه‌آهن رشت – کاسپین از سال‌های گذشته متوقف شده بود از این رو بیشترین تمرکز برای اتمام این پروژه‌هاست.

عباسی در همین رابطه از برخی فضاسازی های مسموم رسانه ای مبنی بر تعویق اجرای طرح های مربوط به سفر دور نخست رییس جمهور به گیلان انتقاد کرد و افزود: اینکه دور دوم سفر رییس جمهور به استان گیلان، به دلیل تعویق اجرای طرح های مصوب سفر اول به انجام نمی شود، نادرست است.

 وی گفت: دلیل این مدعا اینکه گیلان در دور اول سفرها پانزدهمین استانی بود که رییس محترم جمهور را میزبانی کرد و سفر اخیر رییس جمهور و هیات دولت به استان گلستان یازدهمین سفر دور دوم بود که تحقق یافت و بی شک سفر دور دوم ایشان و هیات دولت به گیلان طبق برنامه اعلامی نهاد ریاست جمهوری تحقق خواهد یافت و هیچ محدودیت یا ممانعتی در این خصوص وجود ندارد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان