جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان | اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در نشست شورای مسکن استان با بیان اینکه از آغاز ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن و مسکن روستایی حدود ۳ سال می‌گذردو  این روند رضایت بخش نیست ، خواستار تسریع روند ساخت مسکن نهضت ملی در استان شد.

وی با بیان اینکه برای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز در طرح‌های ملی، شیوه‌های سنتی جوابگو نیست افزود: باید از استادان دانشگاه و نخبگان در این بخش بهره گرفت تا احداث مسکن با سرعت بیشتر و با بهره از دانش روز به بهره برداری برسد.

استاندار گیلان با اشاره به کمبود زمین در استان‌های شمالی به خصوص در گیلان و همچنین محدودیت موجود در کاربری زمین تصریح کرد:با در نظر گرفتن تراکم در زمین‌ها احداث مسکن بصورت چند طبقه سازی افزایش یابد تا تعداد بیشتری از متقاضیان بتوانند صاحب مسکن شوند.

رئیس شورای عالی مسکن گیلان با بیان اینکه افرادی که فاقد زمین و مسکن هستند، باید در شهر خود صاحب زمین یا مسکن شوند اضافه کرد: اگرچه افراد زیادی از شهر‌های دیگر در رشت مشغول به کار هستند و با توجه به کمبود زمین در مرکز گیلان، باید این امر ازسوی دستگاه‌های متولی بررسی شود تا هر شخص فاقد مسکن در شهر خود تسهیلات دریافت کند.

اسدالله عباسی با بیان اینکه ۴۳ هکتار زمین در مسکن مهر در اختیار بنیاد شهید قرار دارد و هنوز اقدام خاصی برای ساخت مسکن در آن انجام نشده ، گفت: اگر این زمین مشکل زیر ساخت دارد در اسرع وقت برطرف و ساخت را شروع کنید تا خانواده‌های شهدا بیش از این منتظر نمانند.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکارانی که جلوتر از زمان تعیین شده کار می‌کنند، در صورت صلاحدید، قرارداد‌های جدیدی با آنان بسته شود و از سوی دیگر پیمانکارانی که از زمان تعیین شده عقب هستند باید تلاش کنند تا در موعد مقرر تعهد خود را آماده کنند.

استاندار گیلان به عملکرد بانک‌ها در اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: روند فعالیت بانک‌ها مناسب است که باید طبق همین رویه همکاری ادامه داشته باشد و بانک مسکن بیشتر فعال شود.

 ۲۷ هزار واحد مسکن در طرح نهضت ملی و ۱۱هزار واحد مسکن روستایی در گیلان در حال ساخت است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان