دوشنبه, 07 اسفند 1402
دوشنبه, 07 اسفند 1402

 حکایت گیلان | بر اساس مصوبات هزار و سیصد و هفتاد و سومین جلسه شورای پول و اعتبار سقف پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در شبکه بانکی از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به ۸۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

 به نقل از بانک مرکزی؛ رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مصوبات هزار و سیصد و هفتاد و سومین جلسه شورای پول و اعتبار گفت: دو مصوبه در خصوص تسهیلات مسکن با توجه به اینکه طرح جهش مسکن ملی در دست اجراست و یکی از اهداف ما در نظام بانکی تأمین مالی طرح جهش مسکن است، در این جلسه شورا به تصویب رسید.
محمدرضا فرزین تصریح کرد: سقف تسهیلات ودیعه مسکن از محل منابع موضوع ماده ۴ قانون جهش مسکن با افزایش دو برابری از سقف ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به ۸۰۰ هزار میلیارد ریال رسید و به تبع آن سقف افزایش تسهیلات فردی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای پول و اعتبار افزود: سقف تسهیلات ودیعه مسکن در شهر تهران از یک میلیارد ریال به دومیلیارد ریال، در مراکز استان ها از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و در سایر شهر‌ها از ۴۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش پیدا کرد. همچنین تسهیلات ودیعه مسکن که پیش از این در روستا‌ها تعریف نشده بود، مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن در نظر گرفته شد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به عنوان دومین مصوبه جلسه شورا گفت: بر اساس این مصوبه سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از دو میلیارد ریال به سه و نیم میلیارد ریال افزایش پیدا کرد. میزان سود این تسهیلات نیز ۵ درصد در نظر گرفته شده است تا منجر به رونق ساخت و ساز در مناطق روستایی و شهر‌های کوچک شود.

 
 
 
 

همرسانی کنید:
بررسی میدانی حکایت گیلان از فضای  انتخاباتی رودسر و املش؛
رقابت اصلی حول محور ۴ کاندیدا | آیا فرزاد دلارام می تواند صحنه را تغییر دهد
منطقه آزاد انزلی میزبان همه ایرانیان در نوروز:
ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد انزلی برگزار شد
رییس سازمان جهاد کشُاورزی گیلان خبر داد:
تولید یک هزار و ۵۶۷ تن بذر گواهی شده برنج در گیلان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:
تولید 13 میلیون نهال در نهالستان های دولتی و خصوصی گیلان
برای تسریع فعالیت های شهرداری رشت برای رفاه حال شهروندان صورت گرفت:
افزایش ساعت کاری مدیران مناطق شهری رشت با دستور شهردار

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان