پنجشنبه, 03 اسفند 1402
پنجشنبه, 03 اسفند 1402

رئیس سازمان بازرسی کشور از کارخانه ایران پوپلین و چند واحد صنعتی و تولیدی گیلان بازدید و از نزدیک با کارگران این واحدها گفتگو کرد.

به گزارش حکایت گیلان | صبح پنجشنبه «حجت الاسلام حسن درویشیان» رئیس سازمان بازرسی کشور که همراه رئیس قوه قضائیه به استان گیلان سفر کرده است برای اطلاع از مسائل کارخانه ایران پوپلین از این واحد صنعتی بازدید و با مشکلات این کارخانه قدیمی استان گیلان آشنا شد.

در حال حاضر این کارخانه تنها با ۶۳ کارگر در حال کار بوده و بخش عظیمی از ظرفیت‌های این کارخانه به دلیل مشکلات مالی و واگذاری نامناسب بلا استفاده مانده است.

ایران پوپلین روزگاری یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت نساجی کشور و استان گیلان بوده که دو هزار نیروی کارگر در آن مشغول به کار بودند.

واگذاری نامناسب و عدم نظارت درست بر فعالیت صاحبان جدید سبب شد تا این کارخانه بزرگ که اشتغال و معیشت تعداد زیادی از کارگران را تأمین می‌کرد امروز با معضلات و مشکلات عدیده‌ای روبرو شود.

از مهم‌ترین مطالبات کارگران این کارخانه در از رئیس سازمان بازرسی کشور، افزایش حقوق و دستمزد، تثبیت و پایداری ظرفیت اشتغال، تزریق سرمایه در گردش و تعیین تکلیف وضعیت واگذاری کارخانه بود

همچنین درویشیان از چند واحد تولیدی و صنعتی دیگر رشت بازدید و از نزدیک با کارگران این واحدها گفتگو کرد.

منبع:مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان