جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402
تحلیلی بر تداوم ناکامی های داماش؛

تیمی که پازلش تکمیل نیست!

۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ۰۹:۱۱ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مازیار اصغرزاده*

داماش گیلان تیم استثنایی که با تمام فراز و نشیب‌ها همچنان زنده است، تیمی که به واسطه همراهی تیفوسی‌های وفادارش نفس می‌کشد و با احیای مجدد در پایین‌ترین سطح فوتبال باشگاهی ایران و دبل صعود در دو فصل پیاپی مورد تحسین اهالی فوتبال قرار گرفت و موفق شد تا کاملأ فوتبالی احقاق جایگاه تضییع شده خود در لیگ یک را تحقق ببخشد. اتفاقی کم‌نظیر در فوتبال ایران که با فرار یک تیم ریشه‌دار از انحلال همراه شد تا داماش گیلان هم به سرنوشت تیم‌هایی نظیر ابومسلم، راه‌آهن، برق شیراز، نفت تهران، شموشک و … دچار نشود!

بازگشت و کامبک دراماتیک لاجوردی‌پوشان شهرباران به لیگ یک توأم با خرسندی اهالی فوتبال و اختصاص لقب ققنوس فوتبال ایران برای این تیم پرافتخار شهرباران شد تا آنکه عملکرد دور از انتظار داماش گیلان در فصل جاری لیگ یک موجب نگرانی هواداران این تیم شود.

برای واکاوی عوامل مؤثر در روند ناکامی‌های اخیر داماش ساده لوحانه است که صرفأ به اتفاقات و تصمیمات امروز و دیروز این باشگاه بپردازیم؛ بلکه باید به حواشی خودساخته مالکیتی و تصمیمات کادرفنی در برهه نقل و انتقالاتی پیش از فصل اشاره داشت، چه بسا به زعم اکثر پیشکسوتان و کارشناسان کارکشته، حفظ شاکله اصلی تیمِ فصل گذشته و اضافه شدن چند بازیکن تاپ و با تجربه لیگ یکی در پست‌های حساس، می‌توانست نتایج بهتری را برای دردانه‌ی رشتی‌ها در کوران مسابقات رقم بزند.

در واقع سوء مدیریت صورت گرفته در جذب بازیکنان جدید صرفأ بر اساس نام بازیکنان و عدم توجه به نیازهای پستی در برهه نقل و انتقالات پیش فصل، موجب شد تا هواداران و عاشقان سینه سوخته داماش بر اساس تجارب ادوار گذشته به خوبی ضعف‌ در جذب بازیکنان را پیش ‌بینی نمایند و حتی در همان برهه زمانی تذکرات لازم مبنی بر تکمیل نبودن پازل تیمی را به کادرفنی وقت مکررا متذکر شوند.

تا حدی که بعد از گذشت دوازده هفته از مسابقات لیگ یک، مالک تازه وارد این باشگاه گیلانی با موانع متعددی برای پوشش ضعف‌های موجود در این برهه فصل مواجه شده است. پایان فرجه نقل و انتقالاتی و بالطبع فقدان یا عدم تمایل بازیکنان آزاد و با کیفیت برای پیوستن به داماش موجب شده است تا پیشرفت‌های ملموس فنی و کسب امتیازات لازم با تفکرات کادرفنی جدید فعلا مختص به دیدارهای خانگی باشد و اما دریافت گل‌های دقایق پایانی به پاشنه آشیل شاگردان‌ نظرمحمدی در دیدارهای خارج خانه تبدیل شده است!

مبرهن است کادر مدیریتی و کادرفنی داماش در چنین شرایطی برای کسب نتایج بهتر در هفته‌های باقی‌مانده نیم فصل اول می‌بایست استراتژی صبوری و تلاش دوچندان برای بهره‌مندی از پتانسیل موجود تیم را به صورت هدفمند اتخاذ نمایند؛ تا لزومأ کمبودهای موجود با جذب بازیکنان با کیفیت و اردوهای آماده‌سازی در فرجه نقل و انتقالاتی نیم فصل و برگزاری اردو‌های آماده‌سازی رفع شود.
به هر ترتیب امیدوار هستیم که آغاز نیم‌فصل دوم برای نماینده پرافتخار شهرباران همراه با کسب نتایج درخشان باشد و چه بسا برای فوتبال‌دوستان گیلانی تداعی‌بخش کامبک و تکرار نیم‌فصل رویایی ۸۶-۸۷ بشود.

* فعال و دانش‌آموخته عرصه روابط عمومی

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان