شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402
جان بی رمق جنگل های گیلان در آتش:

بیش از ۱۳ هکتار از عرصه های جنگلی گیلان در آتش سوخت

۱۴۰۲/۰۸/۲۷ ۱۳:۱۳ چاپ

 حکایت گیلان | سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از وقوع آتش سوزی در بیش از ۱۳ هکتار از عرصه های جنگلی استان خبر داد.


به گزارش حکایت گیلان، سید مازیار رضوی با اشاره به وقوع حریق در عرصه‌های جنگلی گیلان گفت: وزش باد گرم سبب آتش سوزی در ۱۳.۴ هکتار از جنگل‌های گیلان شده است.

وی با بیان اینکه ۵ هکتار از اراضی جنگل کاری شده و ۵ هکتار از اراضی خالی با پوشش گونه علفی مهاجم کف جنگل در منطقه لیشک سیاهکل دچار حریق شده است، اضافه کرد: ۵۰ درصد اراضی نهال کاری شده به صورت سطحی سوخته که قابلیت احیا دارد.

رضوی  با اشاره به اینکه ۳ هکتار نیز از اراضی جنگلی اسالم تالش به صورت سطحی دچار حریق شده که خاموش شده است،افزود: ۴ هزار متر از حریق بخش بلوکات رودبار نیز که دچار آتش سوزی شده بود با تلاش‌های صورت گرفته مهار شد.

وی  با اعلام  اینکه این آتش سوزی‌ها به صورت لکه‌ای و سطحی بوده است، تصریح کرد: با توجه به تداوم وزش باد گرم نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در تمامی شهرستان‌های استان به حال آماده باش در آمده تا در هنگام وقوع آتش سوزی‌های احتمالی سریعاً وارد عمل شوند.

رضوی با تاکید به اینکه مردم از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و عرصه‌های طبیعی به ویژه هنگام وزش باد خود داری کنند، ادامه داد: در صورت مشاهده و یا اطلاع از آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، با شماره‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ندای امداد جنگل و مرتع تماس بگیرند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان