پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402
ادامه سریال مسئولیت گریزی مسئولین گیلانی؛

اداره کل بنادر: راننده جرثقیل هیچ آسیبی ندیده است/ راننده جرثقیل زیر تیغ جراحی!

۱۴۰۲/۰۸/۲۶ ۰۹:۲۰ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه، یک دستگاه جرثقیل روسی در مجتمع بندری انزلی دچار حادثه گردید و در این حادثه، راننده جرثقیل به شدت دچار جراحت شد. این اتفاق در حالی رخ داد که بارها در خصوص سن بالای جرثقیل و سر و صداهای غیر طبیعی آن، از سوی رانندگان و کارگران هشدار داده شده بود. اما مسئولین اداره کل بنادر و دریانوردی به چنین مسائلی توجه نداشتند.

تنها چند ساعت پس از حادثه و در اقدامی شتاب زده، حسین یونسی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اعلام کرد که طی این حادثه هیچ مشکلی برای راننده جرثقیل پیش نیامده است و ایشان در صحت و سلامت کامل هستند.

مصاحبه دیگری نیز از سوی مسئول روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان منتشر شد که وی نیز تنها به انکار ابعاد واقعی حادثه پرداخت و اعلام کرد رسانه‌های معاند در حال بزرگنمایی هستند و بروز چنین حوادثی در پروژه‌ها یک اتفاق طبیعی محسوب می‌شود!

پس از گذشت دو روز از حادثه "میلاد مطلوبی" راننده جوانِ این جرثقیل در چند استوری اینستاگرامی از وضعیت نامساعد خود خبر داد. وی اعلام کرد دچار شکستگی و جراحت های شدید شده است و با توجه به صدمه جدی ستون فقرات، زیر تیغ جراحی خواهد رفت.

این عدم مسئولیت پذیری اداره کل بنادر و دریانوری استان گیلان در قبال جان جوانی که چنین حادثه سهمگینی را پشت سر گذاشته است جای تعجب و نگرانی دارد.حسین یونسی در مصاحبه‌ای که توقع می‌رفت در خصوص شرایط جسمی راننده جرثقیل صحبت نموده و اعلام کند که حمایت‌های لازم را تا زمان بهبودی کامل از این جوان به عمل خواهند آورد؛ تنها به بیان جملاتی نادرست در مورد صحت و سلامتی راننده بسنده کرد و سپس اعلام کرد در دولت سیزدهم خرید و تجهیز امکانات بندری، در دستور کار قرار گرفته است!

مشخص نیست این امکانات و ابزار چه زمانی به بهره برداری خواهند رسید اما نکته‌ بسیار مهم این است که مقصر اصلی حادثه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و تجهیزات نامطلوب این سازمان بوده است؛ سازمانی که به هیچ وجه نمی‌خواهد مسئولیت ضعف خود را بر عهده بگیرد .

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان