جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402
نگاهی به جدول اجراهای صحنه ای و خیابانی جشنواره تئاتر گیلان؛

اجرای تئاتر گیلان در ساعات عجیب | فقط می خواهید جشنواره برگزار کنید؟

۱۴۰۲/۰۸/۲۰ ۱۲:۱۱ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |جدول اجراهای صحنه ای و خیابانی " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان که از تاریخ 23 تا 25 آبان ماه 1402 در شهر رشت برگزار می شود اعلام شد  که در ساعات نسبتا عجیب و غریبی تنظیم شده است. طوری که بیشتر اجراها در ساعاتی هست که قبلا سابقه‌ای نداشته است. هیچ خبری هم از برگزاری نقد و بررسی اجراها دیده نمی‌شود که علاقه مندان به تئاتر را با خود درگیر کند. 

سال گذشته تئاتر گیلان درگیر بحث تحریم توسط برخی هنرمندان بود. ولی این دوره خود برگزارکنندگان چندان رغبتی برای حضور هنرمندان نداشتند و به نظر می‌رسد برخلاف دوره‌های گذشته که جنب و جوش خوبی برای برگزاری جشنواره بوده  این دوره تنها می‌خواهند جشنواره ای را برگزار کنند. تقریبا همان افراد دوره گذشته همچون وحید درویشی، زهرا صدری  و رضا فتوت خواه در این دوره هم اجرا دارند. اجرای مونولوگی امیر حامد با نام " در آغوشم آب ، خاک ، خون " هم از دیگر تئاترهای این دوره است. برگزاری تئاتر خیابانی هم در این دوره اضافه شده که که البته در ساعات چندان خوبی برگزار نمی‌شود. 

" سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان " به همت انجمن هنرهای نمایشی گیلان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دو بخش صحنه ای و خیابانی از تاریخ 23 تا 25 آبان ماه 1402 در تئاتر شهر سردار جنگل رشت ، تماشاخانه نارون ، تالار مرکزی و پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می شود .

 گفتنی است 12 اثر به بخش صحنه ای و خیابانی ( میدانی ) این جشنواره راه یافته اند که بخش صحنه ای اجراها در تاریخ های 23 و 24 آبان ماه 1402 از ساعت 10 صبح تا 19 عصر در سه مکان تئاتر شهر ، تماشاخانه نارون و تالار مرکزی رشت و بخش خیابانی نیز در همان تاریخ ها از ساعت 15 تا  عصر16 در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می شود .

 

*اجراهای صحنه ای روز سه شنبه 23 آبان ماه 1402 از ساعت 10 صبح تا 16 عصر در سه مکان : تئاتر شهر ، تماشاخانه نارون و تالار مرکزی رشت :

 

1. اجرای نمایش " هتل دلوی ( هتل زندگی ) " به نویسندگی و کارگردانی زهرا صدری ساعت 10 صبح در تئاتر شهر سردار جنگل رشت

2. اجرای نمایش " آهو " به نویسندگی و کارگردانی مهدی ( بهزاد ) دوگوهرانی ، ساعت 12 ظهر در تماشاخانه نارون رشت

3. اجرای نمایش " کچل دبسته " به نویسندگی پوریا پرتو و کارگردانی اشکان دژاگاه ، ساعت 16 عصر در تالار مرکزی رشت

 

*اجراهای خیابانی روز سه شنبه 23 آبان ماه 1402 از ساعت 15 تا 16 در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت :

 

 1. اجرای نمایش " ماجرای حسنک " به نویسندگی مهدی صالحیار و کارگردانی مرتضی زحمت کش ، ساعت 15 عصر

2. اجرای نمایش " روایت یک شهر " به نویسندگی هومن میرمعنوی و کارگردانی سامیه معاشرتی ، ساعت 30 : 15 عصر

3. اجرای نمایش " زرگیس " به نویسندگی و کارگردانی عبداله بهادری ، ساعت 16 عصر

 

*اجراهای صحنه ای روز چهارشنبه 24 آبان ماه 1402 از ساعت 10 صبح تا 19 عصر در تئاتر شهر ، تماشاخانه نارون و تالار مرکزی رشت : 

 

1. اجرای نمایش " سمفونی گرگ نر " به نویسندگی و کارگردانی نگار نادری ، ساعت 10 صبح در تئاتر شهر رشت

2. اجرای نمایش " در آغوشم آب ، خاک ، خون " به نویسندگی و کارگردانی امیر حامد ، ساعت 12 ظهر در تماشاخانه نارون رشت

3. اجرای نمایش " عشق و شیاطین دیگر " به نویسندگی و کارگردانی وحید درویشی ، ساعت 16 عصر در تالار مرکزی رشت

4. اجرای نمایش " پا برهنه در بهشت " به نویسندگی وحید درویشی و کارگردانی رضا فتوت خواه ، ساعت 19 عصر در تئاتر شهر رشت

 

*اجراهای خیابانی روز چهارشنبه 24 آبان ماه 1402 از ساعت 15 تا 16 در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت :

 

1. اجرای نمایش " آخرین نفس " به نویسندگی امیر امینی و کارگردانی آرزو علیپور ، ساعت 15 عصر

2. اجرای نمایش " مجسمه " به نویسندگی و کارگردانی میلاد حسین زاده ، ساعت 30 : 15 عصر

 

*گفتنی است اختتامیه " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان " روز پنج شنبه 25 آبان ماه 1402 ساعت 10 صبح در تئاتر شهر سردار جنگل رشت برگزار می شود .

معرفی هیات داوران بخش صحنه ای " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان "

همچنین  ، " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان " حسین عاطفی ، شهرام کرمی  و حسین مسافر آستانه را به عنوان داوران بخش صحنه ای این رویداد هنری معرفی نمود .

 

* حسین عاطفی متولد 1333 اهل رشت می باشد . او کارگردان ، کارشناسی بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران در سال 1361 است . وی کارگردانی نمایش‌های : خانه ابری ، روی نی بندی ، قلاده ای برای سگ مرده ، جشن سالگرد و ... را بر عهده داشته است .

 

* شهرام کرمی متولد 1351 اهل کرمانشاه می باشد . او نویسنده ، کارگردان ، منتقد ، مدرس دانشگاه ، دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده هنر و معماری است . همچنین وی در سال 1394 موفق به دریافت نشان درجه یک هنری ( معادل دکتری ) شد .

 

*حسین مسافر آستانه دیگر داور این جشنواره متولد 1339 اهل آستانه اشرفیه است . وی  بازیگر ، کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه است . او فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا ، دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد کارگردانی ، بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس می باشد .

 

 " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان " به همت انجمن هنرهای نمایشی گیلان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دو بخش صحنه ای و خیابانی از تاریخ 23 تا 25 آبان ماه 1402 در تئاتر شهر سردار جنگل رشت ، تماشاخانه نارون ، تالار مرکزی و پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان