شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402

حکایت گیلان |سرپرست اداره کل راه وشهرسازی استان گیلان با حضور در برنامه زنده رادیو و تلویزیونی شبکه باران از شناسایی 450 هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در استان گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(گیلان)، محمدرضا فلاحتگر سرپرست راه وشهرسازی گیلان با حضور در برنامه زنده دریچه صدا وسیمای مرکز گیلان با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن بیش از 119هزارو 800 نفر متقاضی ثبت نام کرده اند که از این میزان، تعداد ثبت نام شدگان پالایش شده، بالغ بر27 هزارو 500 نفر دارای 4 شرط احرازی هستند که تاکنون برای 16 هزار نفر زمین در قالب 181 هکتار تامین گردیده است و برای11 هزارو500 نفر زمینی تامین نشده است.

سرپرست راه وشهرسازی گیلان گفت: بدلیل بالا بودن ارزش زمین در گیلان، تامین اراضی برای احداث مسکن ملی در استان با کمبود مواجه است و با توجه به تاکید استاندار در خصوص سرعت بخشیدن به احداث واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن، باید در شهرهایی که با کمبود زمین مواجه هستیم با جدیت ورود کرده و با تدبیر و گره گشایی زمین موردنیاز تهیه شودو انتظار می رود کلیه دستگاههای اجرایی در این زمینه مساعدت و همراهی لازم را داشته باشند. وی افزود: بر اساس ماده 10 قانون، کلیه دستگاههای دولتی ، موسسات و شرکهایی که صد در صد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت است می بایست نسبت به واگذاری اراضی به وزارت راه و شهرسازی جهت ساخت مسکن اهتمام ورزند.


سرپرست راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه تعداد واحد های شروع شده نهضت ملی مسکن در استان 9 هزار و 850 واحد است، گفت: از این میزان 5 هزار و 360 واحد توسط پیمانکاران راه وشهرسازی در حال اجراست و 1650 واحد نیز از سوی بنیاد مسکن به عنوان کارگزار راه در حال انجام است. وی افزود: 2هزار و290 واحد توسط نیروهای مسلح و 750 واحدنیز از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در دست ساخت است.


رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان گیلان از شناسایی 450 هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: برای تامین این میزان زمین نیازمند حمایت و همکاری همه دستگاههای اجرایی استان هستیم. سرپرست راه وشهرسازی گیلان آورده متقاضیان را آیتم مهمی درپیشرفت پروژه ها عنوان کرد و افزود: در استان گیلان از مجموع متقاضیان حایز شرایط 6هزارو920 نفر آورده دارند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان