شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست مشترک شورای اقامه‌ی نماز واعضای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با اشاره به اهمیت اقامه نمازجماعت درادارات، دانشگاه‌ها و مدارس گفت: همه ادارات و نهاد‌ها باید تلاش کنند تا نماز جماعت و اول وقت در ادارات نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نظام مقدس اسلامی درصدد تمدن سازی اسلامی است افزود: توجه به فریضه نماز، محوراین تمدن سازی است.
وی همچنین در خصوص فعالیت‌های بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) وهم افزایی بیشترهمه مسوولان برای ترویج بیشتر فرهنگ ناب مهدویت در کشور تاکید کرد.
مرتضی رضایی صوفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان هم در این نشست با اشاره به گردشگر پذیربودن گیلان بر ضرورت تجهیز نمازخانه ها‌ی بین راهی و باز بودن مساجد شهری هنگام اذان صبح برای اقامه نماز تاکید کرد و افزود: زیبنده استان گیلان نیست که با وجود ورود مسافران بسیار مساجد استان بسته باشد وهمه مسوولان متولی باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.
سید علی آقا زاده رییس مجمع نمایندگان گیلان درمجلس شورای اسلامی هم در این نشست از آمادگی این مجمع برای حمایت از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز استان خبر داد و افزود: ترویج فرهنگ اقامه نماز وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوطالب حجازی مسوول ستاد اقامه نمازگیلان هم درابتدای این نشست با ارایه گزارشی از روند اقامه نماز جماعت در ادارات استان، گفت: بررسی ۷۷ دستگاه استان در بخش فعایت‌های مربوط به حوزه نماز نشان می‌دهد عملکرد۲۰دستگاه قابل قدردانی ویژه و ۱۳ دستگاه قابل تقدیر، ۲۰ دستگاه قابل قبول، ۱۱ دستگاه نیازمند تلاش بیشتر و ۱۳ دستگاه مشمول دادن تذکر شناخته شدند.
درپایان این نشست از ۷ ارزیاب هیات‌های ستاد اقامه نماز استان قدردانی شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان