پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

 حکایت گیلان | رئیس پلیس امنیت اقتصادی گیلان گفت: ۳۲۸ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق در بازرسی از یک انبار در شهرستان رشت کشف شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد خوش‌خلقت اظهار کرد: در راستای اجرای طرح سراسری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پلیس با انجام اقدامات فنی و تحقیقات نامحسوس صورت گرفته از دپو سیگار قاچاق داخل یک انبار در شهرستان رشت مطلع شد.

وی ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مکان ۳۲۸ هزار نخ انواع سیگار خارجی کشف کردند که بنا بر نظر کارشناسان مربوطه ارزش این کشفیات ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان با اشاره به دستگیری و معرفی متهم ۴۹ ساله این پرونده به مرجع قضائی بیان کرد: پدیده شوم قاچاق کالا و ارز، یکی از مصادیق بارز فساد اقتصادی در کشور است و مبارزه با این معضل مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کشف بیش از یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم توتون قاچاق در تالش

گزارش دیگری به نقل از جانشین فرمانده انتظامی استان حاکی از کشف یک تن و ۳۵۰ کیلوگرم توتون قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در بازرسی از یک دستگاه کامیون توسط ماموران انتظامی شهرستان تالش است.

سردار حسین حسن‌پور گفت: ماموران انتظامی شهرستان تالش به منظور مقابله با قاچاق حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون که در حال تردد در میدان نماز بود، مشکوک شده و برای بررسی آن‌ را متوقف کردند.

وی از کشف یک تن و ۳۵۰ کیلوگرم توتون قاچاق در بازرسی از این خودرو خبر داد و بیان کرد: در این راستا متهم ۳۶ ساله برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان