شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402
از مسدودشدن چند جاده در فومن تا آبگفرتگی معابر؛

بارش شدید باران در نقاط مختلف گیلان +فیلم

۱۴۰۲/۰۸/۱۳ ۱۳:۵۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | از ساعات ابتدایی صبح امروز، شاهد بارش شدید باران  استان گیلان بودیم که منجر به ایجاد مشکلاتی برای عبور و مرور مردم شده است و نقاط مختلف دچار آبگرفتگی شده است. 

فرماندار آستانه اشرفیه از بارش بیش از ۷۰ میلی‌متری باران در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: آستانه‌اشرفیه جزو پربارش‌ترین شهرستان‌های گیلان بوده و در مدت ۶ ساعت و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تاکنون ۷۱ میلی‌متر باران در این شهرستان باریده است. 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید بر آمادگی تمامی تیم‌های امدادی و خدمات‌رسان مرتبط با حوزه بحران در این شهرستان، بیان کرد: با صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای گیلان، تیم‌های امدادی و خدمات‌رسان حوزه بحران سریعا به حالت آماده‌باش درآمده و تلاش‌ها برای رفع آبگرفتگی معابر در حال انجام است. 

آرنگ با اشاره به آبگرفتگی معابر عمومی و خیابان‌ها در شهرستان آستانه‌اشرفیه، تصریح کرد: این حجم از باران قاعدتاً منجر به آبگرفتگی معابر عمومی و خیابان‌ها می‌شود ولی با توجه به وجود ۲ رودخانه در آستانه‌اشرفیه و همچنین لایروبی‌های به موقع انهار آب سطحی در حال فروکش کردن است‌. 

5 روستا در فومن مسدود شدند

ایلنا نوشته است: با توجه به شدت بارش باران در صبح امروز و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌های منطقه گردشگری گشت رودخان فومن مسیر اصلی ۵ روستا مسدود شده و صدها نفر از اهالی و مسافران در این منطقه گرفتار شده‌اند.

 با توجه به اینکه هم اکنون برق و آب و گاز در روستاهای منطقه گشت رودخان قطع است، مردم با‌مشکلات متعددی مواجه هستند.

هم‌اکنون عدم عبور و مرور دانش آموزان و مردم و رسیدن به منازل خود یکی از مشکلات فوری این منطقه است.

شکستگی لوله گاز در روستای پیرسرا موجب آتش سوزی شده است.

راه های فرعی روستاهای خطه گشت رودخان نیز درگیر سیل شده و عبور و مرور در آنها با شرایط دشوار و بعضاً غیر ممکن است.

با توجه به شرایط بحرانی گشت رودخان، لزوم ورود جدی ستاد مدیریت بحران استان و استاندار گیلان به وضعیت روستاهای خطه گشت رودخان فومن مورد انتظار مردم این روستاها است.

بارش شدید باران در سیاهکل 

بارش باران در فومن 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان