پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
جزئیات جدید از حادثه مرگبار کمپ ترک اعتیاد لنگرود؛

افزایش امار قربانیان | محبوس شدن و ازدحام جمعیت از دلایل اصلی حادثه

۱۴۰۲/۰۸/۱۲ ۱۵:۴۱ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |ساعت پنج و ۴۵ دقیقه صبح امروز (جمعه) کمپ ترک اعتیادی به نام «گام اول رهایی» واقع در ابتدای جاده کومله شهرستان لنگرود طعمه حریق شد.

 بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده توسط علوم پزشکی گیلان ، تعداد فوتی‌های این حادثه به ۳۲ نفر رسیده است؛ علاوه بر این، ۱۴ نفر نیز در این حادثه مجروح شده‌اند که برای درمان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

علت اولیه  آتش گرفتن بخاری‌ها اعلام شد

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در تشریح دلیل آتش سوزی کمپ خصوصی ترک اعتیاد در لنگرود، گفت: علت آتش‌سوزی در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش سوزی کل ساختمان در عین غافلگیری مددجویان و مسؤولان‌ کمپ بوده‌ است. 

محمد جلایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان دقایقی قبل در گفت و گو با فارس با اشاره به جزییات بیشتر حادثه دلخراش لنگرود، اظهار کرد: تاکنون در جریان این سانحه اندوهبار ۳۲ تن فوت کرده و ۱۶ تن دیگر تحت مداوا در دو بیمارستان لنگرود و ولایت رشت هستند.

وی همچنین از وخامت حال چهار تن دیگر از مصدومان و سانحه دیدگان این حادثه خبر داد و گفت: تلاش کادر درمان برای زنده نگهداشتن افراد مصدوم با جدیت در خارج انجام است.

کمپ+ترک+اعتیاد+لنگرود5

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به حضور میدانی اعضای شورای تامین در لنگرود، گفت: ریاست قوه قضاییه دستور سریع پیگیری‌ها و رئیس کل دادگستری استان نیز دستور دستگیری افراد مسؤول و دخیل در این حادثه را صادر و هم‌اکنون متولیان این مرکز ترک اعتیاد و دیگر مسؤولان مرتبط بازداشت هستند.

وی با بیان اینکه غافلگیری شبانه، محبوس شدن و ازدحام جمعیت از دلایل افزایش فوتی‌ها در این مرکز ترک اعتیاد بوده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر شمار بالای مددجویان، نگهبان و مسؤول نگهداشت این مرکز درمان سوء مواد مخدر نیز جان خود را در این حادثه از دست داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان همچنین از نگهداری بیش‌از ظرفیت مددجویان در مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر در لنگرود خبر داد.
 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان