پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

 حکایت گیلان | سید محمد میرقاسم زاده (مدیرمسئول صومعه سرا نیوز) |  خبر تلخ سخنان امام جمعه رضوانشهر نقل و تکرار هر محفل و انجمنی شده است.امام جمعه رضوانشهر برای دفاع از هر عنوان و شاخص و ارزشی که خود می پندارند در نماز جمعه اخیر این شهر رو به یک فعال رسانه ای وی را «دلقک» خطاب می کنند و از نهادهای پاسدار وطن که حافظ امنیت و ثبات این مرز و بوم هستند می خواهند که با این اصحاب رسانه برخورد غیر قانونی و غیر اخلاقی کنند!

اشاره به لفظ دقیق ایشان نشان از فاجعه ای در تریبون نماز جمعه این شهر دارد که در ادامه فاجعه بارتر می شود آنجائیکه به روشنی تهدید می کنند «اگر توانایی خاموش کردن وی را ندارید 5 نفر آدم بفرستیم تا دهان این آدم را گِل بگیرند، فردا روزی اگر جنازه ای در شهر پیدا شد کسی گله نکند!!!‏

واقعا به هر کجای دین و مروجان و بزرگان دینی در اعصار گذشته تا حال که می نگریم تجربه ای و روایتی پیدا نمی کنیم که فردی از جایگاه امام جمعه که به قول حضرت امام خمینی ره باید حالت پدری نسبت به مردم داشته باشند، چنین رفتاری سر زده باشد و منتج به نتیجه ای مثبت و وحدت آمیز شده باشد.

نهایت سخنان ایشان دفاع از سیاست و حاکمیت است که این نیز هیچ قرابتی به اصل دین و آیین مان ندارد که شما با یک وسیله مذموم و غیر اخلاقی و حتی غیر قانونی به دنبال دفاع از یک مساله یا امر مبارک باشید.کجای اسلام در مورد مسخره کردن برادر و هم وطن خود سفارش دارند؟!در کجای اسلام شما تهدید به قتل و حذف یک انسان را می بینید آنهم برای کسی که سقف عملکردش «انتقاد» باشد؟! یعنی جواب «قلم» که خداوند بزرگ به آن قسم خورده با «شمشیر برهنه» داده می شود؟!

ما اصحاب رسانه که در سخت ترین شرایط با امید فراوان و خلوص نیت در جستجوی ساختن این مملکت می گردیم طی این نوشتار و بیانیه اعلام می کنیم که چنین موضع گیریهایی آنهم از جایگاه معنوی نماز جمعه چیزی غیر از تشتّت و تنش اجتماعی به بار نمی آورد؛ آنهم در شهری مثل رضوانشهر که کانون وحدت تشیع و تسنن در کشور می باشد.

بنیانگذار انقلاب اسلامی طی ده فرمان خود به ائمه جمعه که اتفاقا در پرتال امام ره ثبت و ضبط شده است، امامان جمعه را به «پرهیز از اهانت و نظر کردن با عطوفت به مردم» توصیه می کنند.معلوم نیست حضرت ایشان با چه انگیزه و دورنمایی مبادرت به سخنانی چنین نسنجیده و غیر قانونی کرده اند که جایگاه انقلاب، مردم و فضای اجتماعی منطقه را متشنج کرده اند؟اگر قرار باشد که اصحاب رسانه و مطبوعات، قلم به آهنگ و مزاج مسئولی بچرخانند پس تکلیفِ سوگند به قلم ایزد متعال چه می شود؟! نقض مکرر قانون اساسی و لگد مال کردن اخلاق از فردی که داعیه دار انقلاب است، بطور حتم به کشور و انقلاب لطمات جبران ناپذیری وارد می کند.

این نصّ صریح قانون اساسی کشور ( اصل 22 قانون اساسی ) است که حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است، مگر در مواردی که قانون تجویز کند.از نهادهای قانونی و پاسدار امنیت شهرستان و استان خواهانیم اجازه ندهند تا کسانی فراتر از قانون، فضای منطقه را ملتهب کرده باعث ناامیدی اجتماعی شوند.

شایسته است تا امام جمعه محترم شهرستان از همین تریبون عمومی نماز جمعه حلالیت طلب کنند و ضمن عذرخواهی باعث و بانی آرامش و مهربانی باشند.طبق اصل 20 قانون اساسی کشورمان همه افراد ملت اعم از زن و مرد، یکسان در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند.امید داریم مواضع و تصمیم مجریان قانون در اتفاق اخیر بر پایه احکام قانونی باشد تا از تکرار چنین روند ناصوابی در سطح منطقه جلوگیری شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان