پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | بنا بر این گزارش، مسعود رجوی پس از حمله آمریکا به عراق در یکی از عملیات های نیروهای آمریکایی از ناحیه پا و صورت دچار جراحت شدید شده و به همین خاطر از حضور در انظار عمومی اجتناب می کرده است.

درگیری منافقین در پی نحوه فراری دادن اعضا به کانادا/ برخی از تروریست ها به آلمان می روند
وی پس از مدتی به دلیل وضعیت نامناسبی که برای اختفا در کشور اردن (پس از فرار از عراق) داشت، به بیماری قند و فشار خون خون مبتلا شده و ترس ناشی از افشای محل اختفای او، مانع از درمان بیماری اش در مراکز درمانی شده بود.

با تشدید بیماری دیابت، مسعود رجوی بینایی خود را نیز از دست داده و یکی از پاهای او هم قطع می شود.
در اوایل دهه 90، به دنبال تلاش منافقین برای فرار از عراق (به دلیل فشارهای متعدد نیروهای مردمی عراق و حملات ایران به مقر اشرف)، منافقین برای خروج از عراق و انتقال به آلبانی، نیازمند خروج از لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا و انگلیس بودند و یکی از شروط آمریکا برای خروج از لیست تروریستی، عدم حضور مسعود رجوی در هر برنامه، دیدار، ملاقات و حتی نشر تصویر او (همانطور که از سال 81 صورت گرفت) بود.

علاوه بر این، نماینده آمریکا در ملاقاتی محرمانه با سران این گروهک، تحت الحفظ بودن مسعود رجوی ذیل دستگاه امنیتی آمریکا را با توجه به سابقه منافقین در عدم تعهد به توافقات، طرح و به عنوان شرط الزامی این خروج عنوان می کند و رسماً به آنها گفته می شود که تمام مناسبات سازمان مجاهدین خلق باید از کانال مریم رجوی دنبال و مدیریت شود.
سران منافقین با توجه به شرایط بشدت بحرانی خود در عراق -یکی از طرح های آمریکا، تقسیم کردن حضور منافقین در چند کشور آسیایی، آفریقایی و اروپایی بود-، شروط آمریکا برای حضور متمرکز در یک کشور اروپایی را قبول کرده و در نهایت به این شرط تن می دهند.
بنا بر این گزارش، مسعود رجوی تا آخرین لحظات زندگی (که در سال 1399 بر اثر سکته قلبی میمیرد) در اختیار و تحت حفاظت نیروهای آمریکایی در منطقه ای نامعلوم بوده که برخی اسناد مکان اختفای وی را کشور آمریکا می دانند.
عباس شاکری معروف به دکتر فاضل، تا قبل از انتقال رجوی به آمریکا به عنوان دکتر شخصی او روند درمان وی را دنبال می کرد.
شاکری متولد خرم آباد و متخصص ارولوژی است که مدتی را در بیمارستان شهدای تجریش تهران مشغول به کار بوده و در سال 1365 به عراق فرار کرده و به گروهک منافقین می پیوندد.
وی اکنون با پاسپورتی با هویت جعلی به نام ضیاءالدین عبدالرزاق در کشور فرانسه اقامت دارد.
علاوه بر شاکری، برخی دیگر از نزدیکان روی مثل ماساژور و نیروهای محافظ مورد اعتماد او نیز از سال 1400 در برخی کشورهای اروپایی ساکن شده اند.
به گفته این منبع آگاه، اینکه هر از گاهی بیانیه ای به نام مسعود رجوی صادر می شود، بیشتر به خاطر حفظ شخصیت نجات بخش او در بین اعضای گروهک است و برای همین در کنار بیانیه های منافین از تصاویر قدیمی رجوی استفاده می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان