دوشنبه, 07 اسفند 1402
دوشنبه, 07 اسفند 1402

پزشک معالج علی انصاریان می گوید او تحت تنفس مکانیکی غیر تهاجمی است.

به گزارش حکایت گیلان | دکتر محمدرضا هاشمیان پزشک معالج علی انصاریان درباره آخرین وضعیت او اظهار کرد: دیروز (جمعه) بعداز ظهر او را ویزیت کردم. او درگیر مشکلات ریه ناشی از کرونا شده‌ است و سطح درگیری وسیعی دارد و به همین خاطر فعالیت‌هایشان مختل شده است. در حال حاضر استفاده از اکسیژن آقای انصاریان از طریق سیستم مکانیکی غیر تهاجمی انجام می‌شود. به همین خاطر باید ماسکی روی صورت باشد و با فشار کار تهویه انجام شود که این موضوع کار را برای بیمار سخت می‌کند چون فشار زیادی روی صورت بیمار ایجاد می‌کند.

وی افزود: این روش درمان را من قبلا انجام داده بودم و بعد در کشور ایتالیا و بلژیک و در ادامه در آمریکا اجرا شد. این کار از ایران شروع شد و بعد در جاهای دیگر دنیا مورد استفاده قرار گرفت. ابتدا در ایران تصور بر این بود که درمان تهاجمی انجام شود که این کار غلطی بود. فعلا شرایط آقای انصاریان خوب است و باید او را در این شرایط نگه داریم. امیدوارم در چهار و یا پنج روز آینده هم به همین سبک بتوانیم کار را اداره کنیم و اگر بر این اساس پیش برویم وضعیت تنفسی را به یک ثبات می‌رسانیم چون آقای انصاریان در قلب، جاهای دیگر بدن و هینطور هوشیاری مشکلی ندارند و فقط مساله اصلی همین ریه است. تیم پرستاری در بیمارستان رحمت می‌کشند و امیدواریم چند روز بعد علی انصاریان به شرایط بهتری برسد.

دکتر غلامرضایی، رئیس بیمارستان فرهیختگان نیز درخصوص انصاریان گفت: درحال حاضر علی انصاریان هوشیار و اکسیژن خونش بالای ۹۰ درصد است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان