پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
با حضور مدیران کل مدیریت بحران استان های گیلان ، مازندران و گلستان صورت گرفت

برگزاری جلسه ارزیابی شاخص های مدیریت بحران استان های شمالی در شهرداری رشت

۱۴۰۲/۰۸/۰۶ ۱۲:۱۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | جلسه ارزیابی مدیریت بحران استان های شمالی امروز پنجشنبه ۴ آبان ۱۴۰۲ با حضور رحیم شوقی شهردار، امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ، حسینعلی محمدی شیرکلائی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران و نعمت الله حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان در شهرداری رشت برگزار شد.

ضرورت پیوست مشاور کاهش خطر در اجرای پروژه های عمران شهری

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در جلسه مذکور با اشاره به شاخص های ارزیابی آمادگی شهرداری ها برای مقابله با خطرها و حوادث غیر مترقبه اظهار کرد: پیوست مشاور کاهش خطر برای پروژه های عمرانی که در سطح شهرها انجام می شود ضروری است.

امیر مرادی بر رعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان در صدور مجوزهای پایان کار توسط شهرداری ها تاکید کرد و افزود: نظارت بر استحکام بنا، وضعیت نخاله های ساختمانی، کمیسیون ماده صد، اقدام های بلند مرتبه سازی، کمیسیون ماده ۹۹ و ضوابط آن در راستای مدیریت بحران و رعایت ضوابط عمران شهری از جمله موضوع هایی است که مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سیل و آتش سوزی از حوادث غیر مترقبه مشترک استان های شمالی است، تصریح کرد: هماهنگی نمایندگان استان های گیلان، مازندران و گلستان در برطرف کردن موانع تاثیرگذار است.
سند استانی برنامه کاهش خطر و حوادث گلستان تدوین شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان نیز در جلسه ارزیابی شاخص های مدیریت بحران استان های شمالی، نگاه ویژه به خطرها و حوادث را از برنامه های این جلسه برشمرد و گفت: دستاوردهای کسب شده در این جلسه ها فراتر از آنچه است که سازمان به ما تکلیف کرده است.

نعمت الله حاجی زاده با اشاره به اینکه ۱۰ خطر نخست استان گلستان دغدغه مدیریت بحران استان های گیلان و مازندران نیز محسوب می شود، خاطرنشان کرد: سند و برنامه استانی کاهش خطر و حوادث گلستان تدوین شده است.

وی به ۴۸ زیرشاخص مدیریت بحران در حوزه ماموریتی شهرداری ها اشاره کرد و یادآور شد: هدف این است که چالش ها را احصا کرده و مسیر جدیدی برای برطرف کردن موانع ایجاد کنیم.

وقوع سیل و طوفان دغدغه مهم استان های شمالی است


مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه وقوع سیل و طوفان از دغدغه های مهم استان های شمالی محسوب می شود، اظهار کرد: استفاده از فضای سبز شهری برای مواقع ضروری و بحران حائز اهمیت است.
حسینعلی محمدی شیرکلائی، اختصاص اعتبارات از ردیف بودجه ملی برای توسعه کانال انتقال آب های سطحی برای استان های شمالی را مهم خواند و افزود: استفاده از اعتبارات ملی در رعایت قوانین طبق ضوابط مهندسی انتقال روان آب ها اثرگذار است.
وی با اشاره به اینکه بازنگری در موضوع ایجاد سرعت کاه ها دارای اهمیت است، تصریح کرد: رویکردهای مدیریت بحران به منظور ارائه رفاه و امنیت برای شهروندان است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان