پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
نگاهی به کاندیداهای مطرح در انتخابات مجلس؛

غیبت اصلاح طلبان و دوئل اصولگرایان در رودسر و املش

۱۴۰۲/۰۸/۰۶ ۱۰:۳۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه رودسر و املش از دیرباز در افکار عمومی با حساسیت و هیجان بالایی همراه بوده است  و از منظر بازیگران سیاسی دارای اهمیت بالقوه ای است. 

برای ثبت نام این دوره طبق اعلامیه فرمانداری رودسر ۷۱ نفر ثبت نام خود را نهایی کرده اند که در لیست غیررسمی نام افراد مختلفی شنیده می شود. کاندیداهای سنتی گذشته همچون اسدالله عباسی استاندار فعلی گیلان  و محمد مهدی رهبری املشی در این دوره حضور ندارند و نماینده فعلی با توجه به عدم حضور شخصیت‌های مطرح شانس بیشتری برای پیروزی دارد. 

در شرایط فعلی و نارضایتی بسیاری از شهروندان ، سیبل انتقادات از وضع موجود به سمت محمد صفری نماینده فعلی و سردار نظرعلی علیزاده بعنوان یکی از مهمترین حامیان دولت فعلی قرار دارد. علیزاده به عنوان جدی‌ترین منتقد استاندار گیلان در میان حامیان دولت شناخته می‌شود. حضور وی در دوره گذشته و انتقادات تندش از عباسی  از عوامل اصلی پیروزی صفری محسوب می‌شد.

محمد علیجانی دیگر کاندیدای این دوره انتخابات با سابقه چهار دوره کاندیداتوری ادوار گذشته می باشد که همواره در جلب نظر و همراهی رای دهندگان ناکام بوده است.

محمدباقر باقرزاده مدیرکل سابق صداوسیمای گیلان دیگر کاندیدای شناخته شده این دوره است که برخی از وی به عنوان گزینه اصلی  استاندار گیلان نام می‌برند. هرچند تیم انتخاباتی عباسی در میان کاندیداهای مختلف حضور دارند و خود عباسی تاکنون هیچ اقدامی برای حمایت آن‌ها از باقرزاده نداشته است. 

فرزاد دلارام با سابقه مدیریت ادارات راه و شهرسازی شهرستان های املش و رودسر و شهرداری کلاچای یکی دیگر از کاندیداهای مطرح است. البته صلاحیت وی در دوره گذشته انتخابات تایید نشده بود. افراد کمتر شناخته شده همچون رضا جهانی و منصور سعادت نژاد هم در این دوره حضور دارند که باید برای تاثیرگذاری آنها در این مسیر صبر کنیم.

با وجود این که 71 نفر ثبت نام کردند و رکورد داوطلبان در استان از منظر میانگین رقابت برای یک صندلی مجلس شکسته شده است، اما در این میان  گزینه‌های مطرح اصلاح طلبان در لیست قرار ندارند. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان