شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | رئیس جمهور در چهارمین جلسه پیگیری ویژه رفع مشکلات تولید دستوراتی در خصوص تکمیل پروژه‌های زیست محیطی و مدیریت پسماند استان‌های گیلان و مازندران صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، در بخشی  از این جلسه موضوع تکمیل «ساماندهی دفن پسماند سراوان» و «تکمیل تاسیسات پردازش پسماند و زباله‌سوز 600 تنی رشت» در گزارشی از سوی استاندار گیلان مطرح شد.

رئیس جمهور ضمن تقدیر از عملکرد دست‌اندرکاران طرح ساماندهی دفن پسماند سراوان که به پیشرفت 75 درصدی رسیده است و دستور به رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار مورد نیاز 80 میلیاردی، بر تسریع برای تکمیل این طرح حداکثر تا پایان سال جاری تاکید کرد.

 رئیسی همچنین با اشاره به گزارشات ارائه شده درباره طرح احداث زباله‌سوز رشت که به‌رغم پرداخت اعتبار 9 میلیون دلاری تنها 15 درصد پیشرفت داشته است، دستور داد با توجه به احتمال اهمال‌کاری پیمان‌کار و شائبه وجود فساد در انعقاد قرارداد آن، موضوع سریعا از سوی بازرسی نهاد ریاست جمهوری بررسی و پیگیری شده و نتیجه آن گزارش شود.

همچنین به دستور رئیسی مقرر شد به‌منظور بررسی و رسیدن به راهکاری مشخص برای نحوه ارائه تسهیلات مورد نیاز 2 هزار میلیاردی تکمیل زباله سوز رشت، جلسه‌ای با حضور استاندار گیلان و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه برگزار شود.

همرسانی کنید:
هشدار رئیس کل دادگستری گیلان به متولیان ساماندهی زباله در سراوان:
دستگاه قضایی با قصورکنندگان ساماندهی پسماندسراوان برخورد می کند

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان