جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402

وبسایت جماران ‏گزارش داده که کاربران شبکه‌های اجتماعی امشب از شنیده شدن صدای آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران خبر داده‌اند.

به گزارش حکایت گیلان | وبسایت جماران ‏گزارش داده که کاربران شبکه‌های اجتماعی امشب از شنیده شدن صدای آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران خبر داده‌اند.

به نوشته این وبسایت درباره صحت این خبر از منابع رسمی هنوز اطلاعی در دست نیست.

زیرنویس شبکه خبر صداوسیما درباره شنیده شدن صدای آژیر

تکذیب شایعه احتمال سقوط هواپیمای مسافربری در فرودگاه امام خمینی

شنیده شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی اعلام کرد:

خبر احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفته است.

در چنین شرایطی تنها خلبان است که می تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابر های خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت

پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به  ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

این در حالی بود که اطلاعات اولیه و تایید نشده حاکی از آن بود که مشکل فنی هواپیمای A321-271NX ایرلاین ترکیش‌ایر بر فراز مناطق غربی تهران و احتمال سقوط علت فعال شدن آژیر هشدار بوده است.

اختلال سیستم صوتی یک سازمان‌ علت شنیده شدن صدای آژیر در غرب تهران

حمید رضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در گفت وگو با ایسنا در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران هم در تماس با شبکه خبر گفت:

نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌، باعث فعال شدن صدای آژیر آنجا شده بود. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان