پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
نامه مجمع نمایندگان برای تامین مالی نیروگاه زباله سوز؛

کمی دیر و انتخاباتی نیست آقایان نماینده!؟

۱۴۰۲/۰۸/۰۳ ۱۰:۴۶ چاپ

اختصاصی  حکایت گیلان | مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه به ریاست جمهوری خواستار تعیین تکلیف منابع مالی راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت شدند. البته نام برخی افراد مثل کوچکی نژاد در نامه دیده نمی‌شود که بیشتر دوست دارد خودش تنهایی نامه بنویسد.

این نامه در حالی ارسال شده که تقریبا عمر نمایندگان این دوره رو به پایان است و ثبت نام کاندیداها نیز آغاز شده است. خودشان می‌گویند این مصوبه سال 89 در سفر احمدی نژاد به گیلان تصویب شده است. در حالی که  نیروگاه زباله سوز نوشهر به بهره برداری رسیده و نیروگاه زباله سوز ساری نیز با پرداخت مالی دولتی حدود ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما نیروگاه زباله سوز تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

موضوع جمع آوری زباله در استان گیلان به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. حضرات مسئول قول داده اند که در سراوان زباله ای ریخته نخواهد شد، ولی هیچ آلترناتیو رسمی برای آن در نظر گرفته نشده است. حالا بعد از نزدیک به چهار سال نمایندگی مجمع نمایندگان استان یادشان آمده که به رئیس جمهور نامه بنویسند و از «برادر ارجمند جناب آقای دکتر رئیسی» درخواست کنند که نیروگاه زباله‌سوز تعیین تکلیف شود. آیا کمی دیر نیست برای این کار!؟

از آن گذشته مگر کار مملکت با نامه نگاری حل می‌شود. اگر دولت برای نیروگاه زباله سوز برنامه دارد که نباید منتظر نامه نگاری نمایندگان باشد. باید دید اصلا دولت برنامه ای برای این کار دارد و در ردیف بودجه خودش قرار داده یا تنها این نامه‌ها برای مصارف انتخاباتی صرف می‌شود! تجربه نشان داده که دومی صحیح‌تر است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان