پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402
پاسخگویی عضو شورا جای روابط عمومی شهرداری:

بوستان مفاخر تفکیک جنسیتی نخواهد شد!

۱۴۰۲/۰۸/۰۱ ۱۸:۵۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | سید حسین رضویان رییس کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت طی پستی اعلام کرد که قرار نیست بوستان مفاخر رشت تفکیک جنسیتی شود. البته قرار است تنها بخشی از این پارک به شکلی ویژه برای فعالیت‌های ورزشی و تفریحی بانوان تجهیز و اختصاص یابد. 

در مطلب رضویان آمده است:

بوستان مفاخر تفکیک جنسیتی نخواهد شد

در آغاز لازم میبینم از یکایک رسانه ها و پایگاه‌های خبری که به موضوع پارک مفاخر پرداختند تشکر نموده و این تفاوتِ تحسین برانگیز شهرِ فرهیختگان است که رسانه هایش در ادای وظایف رکن چهارم دموکراسی کوشا، پرتلاش و تاثیرگذارند.

عزیزان طی دو سال گذشته مراجعات متعددی داشتیم که معترض به شرایط پارک بانوان منظریه بوده و برای مثال از اِشراف ساختمان های مجاور و یا ورود گاه و بیگاه کارگران با توجیه تعمیرات ناراضی بودند.

شورای ششم از آغاز بدنبال افزایش سرانه های ورزشی و تفریحی مورد استفاده بانوان بوده و در تحقق آن از نهاد مدیریت شهر خواسته بودیم با احداث پارک جدید و یا بهره گیری موثر از موقعیت های موجود چنین نقیصه ای را برطرف نماید.

با انتصاب آقای شوقی به سمت شهردار رشت ضمن طرح مجدد موضوع و پس از بازدید کارشناسان واحدهای ذیربط همچون منطقه 4 و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مقرر شد با توجه به شرایط ویژه و مناسب بوستان مفاخر با حفظ عمومیت آن و بدون تفکیک جنسیتی تنها بخشی از این پارک به شکلی ویژه برای فعالیت‌های ورزشی و تفریحی بانوان تجهیز و اختصاص یابد تا ایشان بتوانند در کمال راحتی و بدور از کاستی های مطروحه پارک منظریه از آن استفاده نمایند.

مطالبه از خدمتگزاران حق همشهریان عزیز است و با توجه به اینکه هفته گذشته در گیلان حضور نداشتم به محض آگاهی از چنین سوءتفاهمی طی تماس تلفنی از شهردار محترم خواسته بودم تا اطلاع رسانی و پاسخگویی مناسب و فراگیر صورت گرفته که البته می بایست این مهم با توجه به اهمیت موضوع با دقت نظر فزون تری انجام می پذیرفت که خود سبب گردید تا با فرود آوردن سر تعظیم در پیشگاه تان خطوط گذشته را به حضور تقدیم نمایم.

در پایان از خداوند مهربان زیباترین لحظات زندگی را برای زنان ایران به ویژه شهربانوهای ارجمندِ رشتِ عزیزمان ارزومندم و از صمیم قلب می نویسم متعهدم تا حافظ حقوق شهروندی بوده و باشم.

با احترام

سیدحسین رضویان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان