جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با تاکید به اینکه «هرگز با بایدن رفیق نبوده است»، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید ایالات متحده در مورد سیاست "تروریسم اقتصادی" تجدید نظر کند.

به گزارش حکایت گیلان | محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با تاکید به اینکه «هرگز با بایدن رفیق نبوده است»، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید ایالات متحده در مورد سیاست "تروریسم اقتصادی" تجدید نظر کند.

وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه روسیا الیوم گفت: دولت جو بایدن می‌تواند به طور بالقوه تنش زدایی روابط میان تهران و واشنگتن را آغاز کند.

 وی تاکید کرد که هرگز با رییس جمهوری جدید آمریکا روابط نزدیکی نداشته است.

ظریف در این مصاحبه افزود: تصور اینکه روابط شخصی وی با بایدن می‌تواند به یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک بین دو رقیب دیرینه کمک کند، اشتباه است.

وزیر امور خارجه ایران خاطر نشان کرد که تاریخچه روابط وی با بایدن تقریباً به ۲۰ سال پیش برمی گردد، زمانی که به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل مشغول به خدمت بود.

ظریف در این مصاحبه همچنین اظهارداشت که تعاملات وی با سناتور ایالت دلاور (جو بایدن) کاملاً حرفه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه سیاست فعلی واشنگتن در مورد تحریم‌های یک جانبه "اساساً جنگ اقتصادی" و "تروریسم اقتصادی" است، گفت: تعهدات بایدن برای بازنگری سیاست خارجی آمریکا یک وعده طولانی مدت است.

وزیر امور خارجه ایران اظهار امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا بتواند روابط دوجانبه با تهران را در "مسیر درست" گام بردارد.

منبع :ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان