پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402

اختصاصی حکایت گیلان | ظاهرا ماه عسل شهردار رشت تمام شده و روز گذشته در جلسه شورای شهر رشت انتقادات متعددی نسبت به عملکرد مدیریت شهری در صحن شورا مطرح شد.همچنین رسانه‌ها نیز نسبت به چندین مساله انتقاد کردند، اما  هیچ خبری از شهردار و روابط عمومی وی برای پاسخگویی نیست. ظاهرا نه اعضای شورا و نه رسانه‌ها را قابل نمی‌دانند که پاسخگو باشند.

رئیس شورای شهر رشت در جلسه علنی گفته است «شاهد انباشت زباله در برخی از نقاط شهر رشت هستیم» وی همچنین گفته است «تاکنون اقدام مؤثری برای هوشمندسازی از سوی واحد فناوری اطلاعات شهرداری رشت مشاهده نشده است» مسعود عباس نژاد دیگر عضو شورا  از اجاره یکی از مجموعه‌های فرهنگی متعلق به شهرداری رشت به گروهی مشخص انتقاد کرده است. محسن سماکچی هم گفته است «برخی از مجموعه‌ها املاک شهرداری رشت را رایگان در اختیار دارند» علی رضا تاج شهرستانی هم از برپایی نمایشگاههای متعدد در پیاده راه انتقاد کرده و گفته است « نمایشگاه‌هایی با چارچوب‌های نامناسب فلزی و غیره در وسط پیاده راه برپا شده که زیبنده این جاذبه گردشگری نیست.»

از سوی دیگر رسانه‌ها خبر از تفکیک جنسیتی در پارک مفاخر رشت خبر داده‌اند  و از دیوارکشی آن انتقاد کردند. ارشد امیراسکندری یکی از هنرمندان هم با انتشار فیلمی از دپوی زباله در وسط خیابان انتقاد کرده است. برخی شهروندان هم از افزایش ترافیک سطح شهر بعد از عملیات عمرانی اخیر گفته‌اند.

با همه این انتقادات روابط عمومی شهرداری رشت چند روز است برای خبرهای روزمره نیز آپدیت نشده است، چه برسد به پاسخگویی! ظاهرا باید بدیهیات به آن‌ها آموزش داده شود. شهرداری چوبر تالش که یک شهر کوچک است حاضر شده برای انتقاد یک شهروند درباره ‍پیرو خبر عدم برداشت زباله از خیابان معلم این شهر جوابیه بلندبالایی ارسال کند، اما روابط عمومی شهرداری رشت با این همه تشکیلات در سکوت کامل خبری است. آقای شهردار نمی‌خواهد سروسامانی به این وضعیت و افزایش نارضایتیها دهد!؟

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان