جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402
فرزندآوری بیشتر مهمتر است یا نوزادان فعلی!؟

شیر خشک در داروخانه های رشت نایاب شده است!

۱۴۰۲/۰۷/۲۹ ۱۲:۱۹ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | برخی گزارشهای مردمی حاکی از آن است شیرخشک بازهم در داروخانه‌های رشت نایاب شده است.

یکی از مخاطبان با ارسال پیامی به حکایت گیلان می‌گوید چهار داروخانه رفتم و گفتند سهمیه ما تمام شده است، یعنی نوزاد ما  امشب بدون شیر باید باشد!؟»

از مرداد ماه امسال کمبود شیرخشک در داروخانه ها گزارش شده است و علوم پزشکی گیلان نیز به نوعی آن را تایید کرده بود. ارگانی که اولویت اصلی خود در این دوره را فرزندآوری هرچه بیشتر مردم گیلان اعلام کرده است. 

راهکارهای مختلفی برای توزیع  شیرخشک و جلوگیری از مبود آن  ارائه شده که آخرین آن عرضه شیرخشک با ثبت کدملی و تاریخ تولد نوزاد بود.

کارشناسان می‌گویند ذخایر مواد اولیه برای تولید این محصول حساس برای ۲ تا ۴ ماه است. ظاهرا فرآیند واردات آن نیز آغاز شده است،  این در حالی است که قبلا ایران از صادرکنندگان تولید شیرخشک بود.

سجاد اسماعیلی، مشاور رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به کسری حدود ۲۵ میلیون قوطی شیرخشک در کشور و رفع مشکلات ارزی و تامین آن، از واردات شیرخشک به صورت محدود، مقطعی و کوتاه‌مدت و تا زمان اشباع بازار خبر داد و گفت: «توزیع ۴ میلیون قوطی شیرخشک وارداتی طی دو هفته آینده صورت می‌گیرد.»

همچنین رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک، گفته است: پنج کارخانه شیرخشک نوزاد در کشور وجود دارد که سازمان غذا و دارو از ابتدای سال جاری تاکنون تنها لیست ارزی دو کارخانه را که بدهی ارزی به خارج داشته‌اند، به بانک مرکزی ارسال کرده است.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان