سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان، روزنامه اطلاعات در  سال ۱۳۵۹ سوالات خوانندگان از صادق خلخالی حاکم شرع وقت و یکی از نمایندگان وقت مجلس را منتشر کرده بود که سایت انصاف نیوز مجموعه سوالات و پاسخ ها را دوباره منتشر کرده است.

علی وردی- رشت: آقا! نزولخواران در رشت، بدون ترس و وحشت از عقوبت؛ رباکاری می کنند. مردم مستضعف رشت را به ستوه آورده اند. پس کی با نزولخواران مبارزه می کنید؟

خلخالی: شما می دانید رشت را چرا ” رشت” می گویند؟ کلمه رشت، ریشه لغوی خودش و بنیاد رشت است.”ر” ۲۰۰ سال است، “ش” ۳۰۰ سال است و “ت” ۴۰۰. یعنی اینکه رشت را در تاریخ ۹۰۰هجری بنا کرده اند و به آن اعتبار اسمش را گذاشته اند رشت. و اما رباخواری یک مساله مهمی است که انشالله به زودی این را هم ریشه کن می کنم. بگو آمین!

خانم کیانی: آقا شما را قسم می دهم مرد خانه ام را نجات دهید. دارم دیوانه می شوم!

خلخالی: خواهرم گریه نکن. مشکلتان را بفرمایید. مردتان، شوهرتان یا دامادتان را پیغام دهید پیش من بیاید. اگر معتاد باشد به بیمارستان معرفی می کنم، خرجش را هم می دهم. اگر گرفتاری دارد کمک مالی می کنم و اگر آدم نشود و ترک نکند، آنوقت گرفتار عذاب الهی می شود.

خانم زینت حسینی: می گویند شما آدم شوخی هستید. اما هر وقت شما را در تلویزیون می بینم قیافه ای خشن دارید.

خلخالی: خواهر جان! چهره تلویزیون من نباید شما را بترساند. این تلویزیونی ها با من مخالفند و عکس”شمری” مرا می گذارند. والا چهره من آنقدرها هم وحشتناک نیست و خودم هم همین طور.

موحدیان: چه باید کرد تا شما نخست وزیر شوید؟

خلخالی: به رییس جمهور (بنی صدر) تلفن کنید، برای دفتر امام نامه بنویسید. وقتی این خواست ملت باشد، خواسته ملت را نمی توانند قبول نکنند.

خانم جابری: لطفا بگویید تولید چیست و مفهوم گسترده آنرا شرح دهید؟

خلخالی: تولید مفهوم وسیعی دارد ولی در مجموع می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد؛ تولید مادی و تولید معنوی که تولید مادی شامل خوراک، پوشاک، دامداری، کشاورزی و بخش صنعت است. تولید معنوی هم ارشاد و هدایت است.

عکس شاخص:  در جمع کارکنان روزنامه اطلاعات، حین پاسخگویی به سوالات مردمی

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان