جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402

اختصاصی  حکایت گیلان | طاها عبدالهی: سرنوشت مبهم شهرداری ها در دولت سید ابراهیم رئیسی همچنان بحث داغ مردمی است که در امور روزانه خود با این سازمان عمومی غیردولتی  سروکار دارند. عدم ثبات در طول دو سال گذشته مدیریت شهری را هر روزه به چالش می‌کشد. شهرداری تالش مدتهاست درگیر انتخاب شهردار و بحث شکایت در دیوان عدالت اداری است. به تازگی هم سلب عضویت یک عضو شورا یک درگیری حقوقی دیگر در بحث انتخاب شهردار به وجود آورده است. در شهر لیسار هم شهردار این شهر به دلیل عدم همکاری کارکنان از سمت خود استعفاء داده است. بعد از نزدیک به یک سال هم بالاخره شهردار منتخب لیسار تایید صلاحیت شده است. موارد عجیب شهرداری های تالش در شهرهای دیگر کمتر به چشم می‌خورد. به واقع از شهرداری های تالش و نحوه کار اعضای شورا می‌توان یک سریال طنز به نام ««کلاف سر در گم» ساخت.

تالش شهری که هفده ماه شهردار ندارد!
هنوز تایید صلاحیت داوود قوی پنجه شهردار منتخب شهر تالش (هشتپر) اعلام نشده است. این موضوع نیز با اجرای حکم انفصال از خدمت بهروز علی بابایی عضو شورای شهر گره خورده است. چنانچه این اتفاق روی دهد رای این عضو شورای شهر به قوی پنجه باطل می‌شود.
علی بابایی با حکم شورای حل اختلاف استانداری گیلان از عضویت شورا محروم شده اما این حکم اجرا نمی‌شود. مدیر کل شوراهای استانداری گیلان و صفری دادستان تالش تاکنون دو بار مانع اجرای این حکم شده‌اند.
اما معاونت عمرانی استانداری و اداره کل بازرسی گیلان خواستار اجرای این حکم هستند.
مشخص نیست که چه زمانی این فرآیند به نتیجه می‌رسد.
پس از استعفای شهرام غنی زاده در اردیبهشت ۱۴۰۱ تالش شهردار ندارد‌.

استعفای شهردار لیسار به دلیل عدم همکاری کارکنان شهرداری

حسن محمدپور شهردار لیسار مرکز بخش کرگانرود تالش روز سه شنبه ۲۵ مهر استعفای خود را روی میز شورای شهر گذاشت ولی این استعفا هنوز پذیرفته نشده است. وی دلیل استعفای خود را عدم همکاری کارکنان شهرداری لیسار بیان می‌کند. محمدپور از آذر ۱۴۰۰ شهردار لیسار شهردار لیسار است. وی تا سال ۱۳۹۶ به مدت بیش از دو سال شهردار تالش (هشتپر) بود. محمدپور همچنین از گزینه رقیب داوود قوی پنجه بر سر کرسی شهرداری تالش به شمار می‌رفت.

تایید صلاحیت شهردار منتخب حویق بعد از نزدیک به یک سال بلاتکلیفی!

از شهر حویق مرکز بخش حویق تالش نیز خبر می‌رسد که صلاحیت مسعود قوی پنجه شهردار منتخب از سوی استانداری گیلان اعلام شده است. قوی پنجه شهردار پیشین اسالم تالش بوده است.

طالعی اولین شهردار شورای ششم حویق  آذرآمه سال گذشته استعفاء داد. بعد از آن اعضای شورا میلاد طاهری پو را ر به عنوان شهردار منتخب شهر حویق معرفی کردند که این فرد غیربومی  به دلیل نداشتن سابقه اجرایی و مدرک تحصیلی حداقلی رد شد. با این حال شورای شهر حویق بر مصوبه خود اصرار ورزید تا دوباره حکم ردصلاحیت وی صادر گردد. بالاخره بعد از کش و قوس فراوان و نزدیک به یک سال  مسعود قوی پنجه به عنوان شهردار جدید توسط استانداری تایید صلاحیت شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان