پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
عجیبترین نقطه شهر رشت همچنان بلاتکلیف ماند!

توقف فروش اموال دخانیات گیلان

۱۴۰۲/۰۷/۲۵ ۱۴:۰۶ چاپ

اختصاصی  حکایت گیلان | فرایند فروش دو ملک مجتمع دخانیات گیلان به ارزش پایه بیش از هزار میلیارد تومان با ورود نهادهای نظارتی استان متوقف شد.

دخانیات در آگهی مزایده‌ای  انبار ناصریه دخانیات در میدان فرهنگ رشت  را به مبلغ 880 میلیارد تومان و اداره پخش و فروش و فروشگاه واقع در خیابان سعدی رشت را  با قیمت 267 میلیارد تومان به مزایده گذاشته بود. نرخی که بسیاری کمتر از مبلغ واقعی فعلی آن می‌دانند. از آن گذشته معلوم نبود که پول آن قرار است در کجا هزینه شود. جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و خمام از جمله کسانی بود که با نامه نگاری با سه وزیر خواستار توقف مزایده بود.

مجتمع انبار دخانیات در جوار میدان فرهنگ سالهاست به یک محل متروکه تبدیل شده است و منظره عجیب و غریبی را در مرکز شهر نشان داده که برای بسیار جای تعجب دارد که این بلوکهای سیمانی چگونه شهر را اشغال کرده‌اند. در  دولت دهم  وعده اعطای مجموعه انبار دخانیات رشت به پارک علم و فناوری گیلان داده شده بود که بتواند آن را  در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهد. وعده‌ای که هرگز رنگ عملی نشد و هنوز بلاتکلیف مانده است. به مانند کارخانه زمزم و کارخانه الکتریک که زمینهای داخل آن مشخص نیست به چه کار می آید و تا کی قرار است همین گونه باقی بماند.

البته طرح مولدسازی در این زمینه اقدام موثری بود، به شرطی که هزینه واقعی آن پرداخت گردد. بدون شک کسی که در این محل جایی را در اختیار بگیرد به بهترین نحو می‌تواند از آن استفاده کند و سود بالایی ببرد. هرچند به نظر می‌رسد فرآیند واگذاری آن خود یک پروسه بزرگ است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان