پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | ‌مرد بی‌رحم که به خاطر زیبایی همسرش، روی صورت او اسید پاشیده و او را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشانده بود در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود. همان موقع همسر وی به نام امین سوار بر موتور شد و گریخت.

زن جوان که هدف اسید پاشی بی‌رحمانه قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

 خواهر وی که او را به بیمارستان رسانده بود شوهر المیرا را به عنوان عامل جنایت اسیدی معرفی کرد.

ردیابی عامل اسیدپاشی


 وی گفت: خواهرم سال‌ها قبل با شوهرش ازدواج کرد اما چون المیرا صورت زیبایی داشت و همیشه مورد توجه قرار میگرفت، همسرش روی او حساسیت زیادی داشت. امین حتی اجازه نمی‌داد خواهرم به تنهایی از خانه بیرون برود. خواهرم فکر می‌کرد اگر بچه‌دار شود اوضاع زندگی اش بهتر می‌شود. اما این وضع بدتر شد. امین به هر بهانه‌ای خواهرم را به باد کتک می‌گرفت و تا سرحد مرگ او را کتک می‌زد. حتی چند بار خواهرم در بیمارستان بستری شد.

این زن در حالی که اشک می‌ریخت ادامه داد: زیبایی صورت خواهرم بلای جانش شده بود. شوهرش حتی تهمت‌های ناموسی به خواهرم می‌زد. وقتی آخرین بار امین خواهرم را کتک زد او به خانه من آمد و گفت می‌خواهد از امین جدا شود. اما شوهرش اجازه نمی‌داد او پسرش را ببیند. آخر بار امین به موبایل خواهرم  زنگ زد و گفت فرزندش را مقابل در خانه‌مان آورده تا المیرا او را ببیند. خواهرم با ذوق از خانه بیرون رفت اما امین پارچی را که حاوی اسید بود روی صورت و بدن خواهرم پاشید و گریخت.

 به دنبال اظهارات این زن، ماموران به ردیابی مرد خشن پرداختند و وی را بازداشت کردند.

 امین در  بازجویی‌ها به اسید پاشی اعتراف کرد.

اسیدپاشی به خاطر زیبایی همسر
 مرد خسن گفت: من قبلاً به همسرم گفته بودم اگر از من طلاق بگیرد زیبایی اش را نابود می‌کنم تا دیگر نتواند با کسی ازدواج کند. او قصد طلاق  داشت و من میدانستم به خاطر زیبایی فوق العاده اش بلافاصله بعد از جدایی از من ازدواج می کند به همین خاطر ظرف اسید تهیه کردم و مقابل خانه خواهرش رفتم. من به بهانه اینکه فرزندمان را مقابل در آورده‌ام تا با او ملاقات کند، المیرا را جلوی در کشاندم و اسید را روی سر و صورتش پاشیدم.

درخواست قصاص برای شوهر
در حالی که المیرا پس از بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شده بود، پزشکی قانونی سوختگی های عمیق روی سر، صورت و بخش‌هایی از بدن وی را تایید کرد.

 این زن علیه شوهرش شکایت  و در خواست قصاص را مطرح کرد.

وی گفت: شوهرم به بیماری سوءظن مبتلا بود. او مدام به من شک داشت. هر بار میهمانی به خانه‌مان می‌آمد حرف‌های نامربوط می‌زد و فکر می کرد به

من نظر دارد. او حتی اجازه نمی‌داد برادرم به خانه‌مان بیاید. وقتی برای خرید از خانه بیرون می‌رفتم ساعت‌ها مرا بازجویی می‌کرد و می‌گفت در بین راه چند  مرد مرا دیده‌اند. بارها سعی کردم با او صحبت کنم و بگویم دچار سوء تفاهم شده اما گوش نمی‌کرد. او به هر بهانه‌ای مرا به شدت کتک می‌زد. به همین خاطر آخرین بار تصمیم به جدایی گرفتم. چون دیگر نمی‌توانستم با او زندگی کنم اما او گفته بود اگر از او جدا شوم زیبایی صورتم را نابود می‌کند. او به رویم اسید ریخت و زندگی ام را تباه کرد .من برایش اشد مجازات می‌خواهم.

پرونده اسید پاشی مرد بی‌رحم با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به آن رسیدگی شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان