پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی؛

سیلاب در راه گیلان!؟

۱۴۰۲/۰۷/۲۴ ۱۷:۵۷ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان، از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی و تقویت بارش ها خبر داد و تصریح کرد: از فردا با تقویت سامانه ناپایدار و شمالی شدن جریانات، بارندگی رگباری و شدید و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه پیش بینی می شود.

محمد دادرس: در آسمان گیلان را قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر عنوان و اظهار کرد: دمای هوای گیلان طی امروز بین ۱۱ و ۲۶ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای کم و بیش ناپایدار به منطقه دانست و افزود: وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و افزایش ابر و رگبار و رعد و برق طی عصر و شب مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی و تقویت بارش ها خبر داد و تصریح کرد: از فردا با تقویت سامانه ناپایدار و شمالی شدن جریانات، افزایش ابر و مه آلود بودن هوا و کاهش نسبی دما و بارندگی رگباری و شدید و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه پیش بینی می شود.

دادرس، با بیان اینکه شاهد کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

وی اضافه کرد: به طور موقت از بعد از ظهر چهارشنبه لغایت ظهر پنجشنبه، غالبا آسمان آفتابی خواهد بود و افزایش نسبی دما مورد انتظار است، اما مجددا از عصر پنجشنبه به تدریج با نفوذ سامانه ناپایدار شرایط برای ابرناکی و کاهش دما و بارندگی و وزش باد شدید و رعد و برق تا جمعه مهیا می شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان