پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | در راستای توسعه مشارکت، تقویت اعتماد و امید، چشم‌پزشک حاذق ایرانی، ملک ۴۰۰ میلیارد تومانی خود را به نظام سلامت گیلان و لاهیجان هبه کرد.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جدیدترین رخداد خیرمحور خود با گشاده‌دستی چشم پزشک حاذق گیلانی روبرو شد؛ استاد محمدصادق پیروز لاهیجی که تمام اندوخته و سرمایه‌های کسب کرده خود طی یک عمر فعالیت پاک را در طبق اخلاص گذاشت و همانگونه که خدایش به وی عطا کرده بود، در دیداری که در ابتدای تابستان امسال با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشت، به نظام سلامت استان بخشید تا برای ارتقای نظام آموزش، بهداشت و درمان مردمان شهر و استان خود هزینه شود.

فخر گیلان، استاد چیره‌دست چشم‌پزشکی ایران و لاهیجان یکی از املاک خود با مساحت ۴۶۰ مترمربع در محله آرژانتین تهران که بنا بر نرخ‌گذاری‌های اولیه، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد را پس از طی فرایند قانونی به نام دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت کرد.

استاد محمدصادق پیروز، چشم‌پزشک حاذق ایرانی در نشستی که ۲۵ تیرماه امسال با دکتر محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دفتر ریاست دانشگاه داشت، از آمادگی خود برای تامین مالی لازم برای احداث و توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت استان به ویژه لاهیجان خبر داده بود.

دکتر پیروز پس از بخشیدن تمامی اموال خود به دانشگاه علوم پزشکی گیلان، توصیه کرد تا ملک هبه شده و دیگر املاکی که به دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آینده نزدیک هبه می‌شود، به توسعه آموزش علوم پزشکی و نظام بهداشت و درمان لاهیجان اختصاص پیدا کند.

استاد حاذق چشم‌پزشکی ایران به نیت قبلی خود جهت وقف املاک به نظام سلامت اشاره می‌کند و می‌گوید از مدت‌ها پیش به فکر این بوده تا املاک خود را به نام دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بیمارستان پیروز لاهیجان ثبت کند اما هر بار که نیت می‌کرد و اقدام کرده، موفق نشده بود تا به انتقال سند، منتهی شود؛ دکتر پیروز بارها تاکید می‌کرد که برای انتقال این وقوف، تمام فرآیند قانونی انتقال اجرایی ملک، کارشناسی، کاملا قانونی و بدون فوت وقت انجام شود.

تمام هم‌وغم استاد با اخلاق و نیکوکار، خدمت به مردم است؛ به گفته دکتر پیروز در طول دوران خدمت در عرصه طبابت، مریض‌خانه، مدرسه، درمانگاه و حتی سرای سالمندان نیز به صورت خیریه‌ای ساخته و به بهره‌برداری مردم رسانده است.

استاد پیروز می‌گوید دانش پزشکی خوب است اما کافی نیست، استاد معتقد است یک پزشک باید وظیفه‌شناس باشد. او همیشه استاد شمس را که در اخلاق و طبابت پیوسته از او خو گرفته را مثال می‌زند و از آن بزرگ‌مرد چشم‌پزشک ایران الهام می‌گیرد.

دکتر محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در نشست با استاد بنام ایرانی، از یک عمر زحمات خالصانه، متعهدانه، مسئولانه و مشارکت جویانه این چشم‌پزشک متبحر ایرانی در فعالیت‌های اجتماعی و عمرانی در نظام سلامت تقدیر و تجلیل کرد.

وی با ارج نهادن به وجود گران‌بهای مشاهیر و مفاخر پزشکی در گیلان، تکریم این افراد به ویژه اساتیدی که عمر خود را وقف آموزش پزشکی و درمان مردم می‌کنند را واجب و بسیار پسندیده برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، استاد پیروز را پزشکی نمونه در ایران و جهان برشمرد و ثمره فعالیت بیش از ۷۰ سال کار علمی، درمانی و تحقیقاتی وی در علوم چشم‌پزشکی را منحصربه‌فرد و اثربخش توصیف کرد.

آشوبی با اشاره به فعالیت‌های نیکوکارانه دکتر پیروز در کشور و استان گیلان، ساخت سرای سالمندان و هم چنین اهدای زمین برای احداث بیمارستان پیروز در لاهیجان را تنها بخشی از اقدامات خیرانه و نیکوکارانه دکتر پیروز دانست که در استان، کم‌نظیر و شایسته تحسین است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان