پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | محمود احمدی نژاد که برای حضور در سمپوزیوم محیط زیستی راهی گواتمالا شده بود، امروز با وزیر محیط زیست و منابع طبیعی گواتمالا که اود را دعوت کرده بود، دیدار کرد و سپس یک سخنرانی در جمعی داشت که حداکثر ۳۰ نفر در آن حضور داشتند!

گواتمالا پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای مرکزی است  که از شمال و غرب با مکزیک، از جنوب غرب با اقیانوس آرام، از شمال شرق با بلیز، از شرق با دریای کارائیب و هندوراس و از جنوب شرق با السالوادور احاطه شده‌است.

قدردانی وزیر محیط زیست گواتمالا از دکتر احمدی‌نژاد/ سفر شما تبلیغات مسموم علیه کشور ما را خنثی کرد

وزیر محیط زیست گواتمالا در دیدار با احمدی نژاد بالاترین مقامی بود که با رئیس جمهور اسبق ایران صحبت کرد. وی از تبلیغات مسموم علیه کشور خودش صحبت کرد و گفت: بسیاری از اوقات تصویری که از ما ترسیم می کنند خوب نیست و می گویند که در اینجا خشونت زیادی وجود دارد و به همین سبب، به صورت مثبتی با ما مواجه نمی شوند و ما اکنون خیلی خوشحالیم که شما از کشور ما دیدن می کنید و بر ظرفیت حضور مردم دیگر کشورها در اینجا می افزایید.

 احمدی نژاد هم در پاسخ گفت: تبلیغات امروزه مساله بسیار مهمی است. آنها از طریق تبلیغات به کشور شما حمله می کنند ‌و می گویند که گواتمالا ناامن است. بعضی ها به من گفتند که به گواتمالا سفر نکنم . من به آنها گفتم که برادرم وزیر محیط زیست مرا دعوت کرده است. در آنجا مردم با فرهنگی وجود دارند که با هم زندگی می کنند به یکدیگر عشق می ورزند و دارند کشور خودشان را مدیریت می کنند. گواتمالا کشور بسیار مهمی در آمریکای لاتین است. شما دارای شرایط جغرافیایی سیاسی مهم و برخوردار از منابع طبیعی فراوانی هستید، پشتوانه های فرهنگی و مردمی مهربان و توسعه یافته دارید.

 
 
همه حواشی حضور امروز احمدی نژاد در گواتمالا که رسانه‌های هوادارش منتشر کرده‌اند را یک‌جا در ویدیوی زیر می‌بینید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان