پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
ادعای عجیب روزنامه کیهان:

نرخ دلار فقط در تلگرام افزایش پیدا کرده است!

۱۴۰۲/۰۷/۱۸ ۰۹:۰۷ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | در حالی قیمت دلار در ایران تحت تاثیر درگیری نظامی حماس و اسرائیل در نوار غزه با روند افزایشی بسته شد و به مرز ۵۴ هزار تومان رسید، روزنامه تحت مدیریت حسین شریعتمدای افزایش نرخ دلار را یک ادعا خواند! روزنامه حامی همیشگی دولت سیزدهم در مورد افزایش شدید نرخ سکه و طلا هم چیزی نگفته است.

روزنامه کیهان در ستون « گفت و شنود» خود مدعی شده است:

گفت: چه خبر؟!

گفتم: برخی رسانه‌ها در یک اقدام هماهنگ با دلالان ارز، تلاش می‌کنند از یک‌ سو قیمت دلار را افزایش بدهند و از سوی دیگر این افزایش را به حساب جنگ در فلسطین ‌اشغالی بنویسند!

گفت: ولی بر اساس روال جاری وقتی کشوری با بحران رو‌به‌رو می‌شود قیمت ارز آن به شدت کاهش پیدا می‌کند حالا باید قیمت دلار پایین بیاید.

گفتم:‌ قیمت ارز در عمل کاهش یافته ولی دلال‌ها به صورت کاذب و به اصطلاح نرخ تلگرامی قیمت را بالا اعلام می‌کنند.

گفت: بیخود نیست که مردم گزارش‌ها و اخبار این رسانه‌ها را باور نمی‌کنند و یا با احتیاط دنبال می‌کنند.

گفتم: شخصی وارد بقالی شد و پرسید؛ صابون دارید؟

صاحب مغازه گفت؛ داریم. طرف گفت؛ پس دستت را حسابی بشور و بعد ۲۰۰ گرم پنیر بده!

تجارت نیوز نوشت: قیمت دلار در حالی دیروز با روند افزایشی بسته شد که معامله‌گران به طور پیوسته اخبار مربوط به رویدادهای منطقه را پیگیری می‌کردند. روز گذشته با وجود رشد ارزش این اسکناس در بازار ارز، روند عرضه و تقاضا در تعادل قرار داشت و هم خریدار زیاد بود و هم فروشنده.
 قیمت دلار دیروز یک پله صعود کرد و با قیمت ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز افزایشی شد. در حالی که صرافی‌های هرات به دلیل زلزله اخیر تعطیل بودند، تقاضا برای دلار در هرات بالا رفته و کمتر کسی در این بازار فروشنده است. دلار هرات اما در بازار پشت‌ خطی فعال بود و با افزایش هزار و ۲۵۰ تومانی با قیمت ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان